Peter Holtslag
Zobcová flétna
Ansámblová hra


Peter Holtslag se narodil v roce 1957 v Amsterdamu, studoval hru na zobcovou flétnu na Sweelinckově konzervatoři, kterou absolvoval v roce 1980 s vyznamenáním. Jeho hlavním zdrojem inspirace byl Frans Brüggen. Od té doby koncertuje po celém světě jako hráč na zobcovou a příčnou flétnu.

Jako vynikající sólista a komorní hráč hrající “starou” i soudobou hudbu sdílel koncertní pódium s hudebníky, jako jsou Gustav Leonhardt, William Christie, Roy Goodman a soubory jako The English Concert, The Orchestra of the 18th Century, Akademie für Alte Musik Berlin, La Fontegara Amsterdam a Trio Noname. Nahrával také pro rozhlasové stanice po celém světě (ABC Sydney, National Radio USA, WDR Köln, NOS Holland, New Zealand Radio, BBC London atd.). Vystupoval na významných festivalech v mnoha evropských kulturních metropolích včetně Utrechtu, Londýna, Lisabonu, Paříže, Berlína, Bilbaa a Kodaně.

Jeho četné nahrávky na CD u většiny významných vydavatelství (např. Hyperion, DGG/Archiv, Harmonia Mundi, Chandos, Aeolus, CPO) získaly mezinárodní uznání. V letech 1984-1988 Peter vyučoval na Guildhall School of Music v Londýně a v roce 1988 byl jmenován profesorem na Royal Academy of Music v Londýně a na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku. Hostoval na City University London, byl hostujícím profesorem na akademiích v Amsterdamu, Praze, Petrohradě, Helsinkách, Berlíně, Budapešti a Krakově a vedl řadu mezinárodních mistrovských kurzů po celém světě (Hongkong, Lisabon, Wellington atd.). Vyučuje na mezinárodních letních kurzech staré hudby a je jedním ze zakládajících členů Academia de Musica Antiga de Lisboa – instituce pořádající mezinárodní kurzy staré hudby v Portugalsku. Po 25 letech výuky na londýnské Akademii v roce 2013 z této pozice odešel, aby se tam pravidelně vracel jako hostující profesor. Za své zásluhy o hudbu byl v témže roce jmenován čestným členem Královské akademie.

Mezitím pokračuje ve své pedagogické činnosti jako profesor v Hamburku. Zbožňuje svou ženu a dceru, rád vaří a studuje ve své rozsáhlé knihovně (i když ne současně…).

Další informace o lektorovi můžete najít na

http://www.peterholtslag.com

O třídě

Třída je zaměřena na sólový repertoár pro zobcovou flétnu od raného baroka po rané 19. století.
Dopolední výuku by měli navštěvovat všichni účastníci třídy. To znamená, že budete nejen sami hrát, ale také byste měli sedět a poslouchat ostatní.

Navrhovaný repertoár

Zobcová flétna: Skladby pro zobcovou flétnu (sólové i s continuem) od raného baroka po současnost

Komorní hra: Dueta, tria, triové sonáty atd.

Požadovaná úroveň studentů

Pokročilí a profesionálové

Maximální počet studentů

Zobcová flétna: 8 / Ansámblová hra: 8

Vyučovací jazyky

angličtina, němčina, holandština