Luise Haugk
Barokní hoboj


Luise Haugk se narodila v hudební rodině v německém Erfurtu a studovala moderní hru na hoboj na Spezialschule für Musik v Drážďanech, na Hochschule für Musik Carl-Maria von Weber v Drážďanech a na Hudební akademii Hannse Eislera v Berlíně. Během studií se začala zajímat o historickou interpretační praxi a v letech 2003-2005 studovala barokní hoboj u Alfreda Bernardiniho na Hudební konzervatoři v Amsterdamu. Během studia barokního hoboje začala Luise Haugk spolupracovat s různými soubory zaměřenými na historickou interpretační praxi, jako jsou Lauttencompagney Berlin, Dresdner Barockorchester, Akademie für Alte Musik Berlin, Concerto Köln, English Baroque Soloists, Collegium 1704, Elbipolis a Les Amis de Philippe. Jako hudebnice na volné noze a sólová hráčka vystupovala po celé Evropě a v Japonsku. Realizovala také četná rozhlasová vysílání a nahrávky na CD. V únoru 2010 nahrála s českým souborem Musica Florea hobojový koncert Antonína Reichenauera. Luise Haugk žije v Drážďanech a má dva syny.

Další informace o lektorovi můžete najít na

http://www.luise-haugk.de/

O třídě

Kvalita zvuku barokního hoboje, frázování, ornamentika, artikulace, prstoklady, dech, intonační kontrola, dynamika a samozřejmě strojky :-) Všechny tyto aspekty budeme probírat na základě sólového i komorního hobojového repertoáru 18. století.

Navrhovaný repertoár

Francouzská, italská nebo německá literatura pro hoboj od konce 17. do poloviny 18. století. Klasicistní repertoár v případě vhodného nástroje.

Požadovaná úroveň studentů

Všechny úrovně

Maximální počet studentů

8

Vyučovací jazyky

angličtina, němčina