Marek Špelina
Ansámbly zobcových fléten


Studoval hru na flétnu na plzeňské konzervatoři, kde nyní vyučuje komorní hudbu a zobcovou flétnu. Ve hře na zobcovou flétnu se zdokonaloval u Jiřího Stivína a dále absolvoval kurzy u N. Hadden, K. Hüntelera, P. Thorby a P. Holtslaga. Působil v souboru Musica Bohemica, je spoluzakladatelem flétnového kvartetu Michael Consort a stálým členem souboru Musica Florea. Spolupracoval také se soubory Solamente Naturali, Collegium Quodlibet Jiřího Stivína, Musica Aeterna, Ad Vocem a dalšími. Podílel se na více než třiceti CD s hudbou od středověku až po současnost, rock nevyjímaje.

Je prvním flétnistou orchestru opery Divadla J. K. Tyla v Plzni. S Julií Branou a Jakubem Kydlíčkem tvoří trio zobcových fléten Tre Fontane.

O třídě

Třída je určena pro studenty uměleckých škol, učitele ZUŠ, středně pokročilé nebo pokročilé amatéry, jakož i profesionály, kteří si chtějí společně zahrát ansámblovou literaturu renesance a baroka. Předpokládá se hráčská vyspělost minimálně na úrovni absolventa II. stupně ZUŠ.

Navrhovaný repertoár

Třída je zaměřena na ansámblový repertoár období renesance a baroka, s možnými přesahy do ranějších i pozdějších období.  Repertoár se vždy vybírá na první lekci, s přihlédnutím k personálnímu a nástrojovému obsazení třídy.

Požadovaná úroveň studentů

Pokročilí - profesonálové

Maximální počet studentů

15

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina