Kateřina Klementová
Historický tanec - renesance (16. století)


Tanečnice, choreografka a taneční lektorka. Od dětství se věnuje výrazovému tanci, od r. 2000 pak intenzivně tanci historickému. Absolvovala semináře u Barbary Sparti, Lievena Baerta, Béatrice Massin a dalších. Věnuje se výzkumné činnosti a projektovému managementu v kulturní organizaci NIPOS. Je členkou a choreografkou souboru Chorea Historica organizuje a vede taneční semináře a workshopy pro děti, mládež i dospělé v ČR i zahraničí. V r. 2007 založila českou pobočku italské společnosti pro tanec 19. století La Società di Danza, dlouhodobě spolupracuje s českou společností Jane Austen. Je lektorkou edukačních programů České filharmonie.

Další informace o lektorovi můžete najít na

www.choreahistorica.cz

O třídě

Budeme se věnovat italskému dvorskému renesančnímu tanci 2. poloviny 16. století. Kromě techniky, krokového a tanečního repertoáru dobře známých tanečních mistrů té doby, Fabritia Carosa a Cesare Negriho, pustíme se do oživení méně známých tanečních kusů té doby, a to z anonymní toskánské taneční sbírky nazývané „Balli Toscani“ (Biblioteca Nazionale di Firenze, Magl. XIX. 31). Jedním z nich bude určitě „La Battaglia“ se čtyřmi vlajkonoši a libovolným počtem zapálených tanečníků. Budeme se samozřejmě věnovat i přesahům ke společenské etiketě, která k tanci nezbytně patřila.

Výuka bude probíhat v dopoledních hodinách.

Požadovaná úroveň studentů

Začátečníci a mírně pokročilí

Cvičební úbor

Měkká taneční obuv, pohodlný cvičební oděv (tričko, kalhoty, tepláky, leginy atd., dámy také širokou sukni). Pro závěrečné vystoupení dle možností dobový kostým. Může být i náznakový (pánové: krátké kalhoty, punčochy, volnou košili se širokými rukávy, dámy: dlouhá široká sukně,  košilka, živůtek). Máte-li něco k zapůjčení ostatním, prosím, vezměte s sebou. Pánové! Vezměte si pokrývku hlavy (klobouk nebo baret), dámy si s sebou nabalí kapesníček a vějíř, ať mají během tance s čím flirtovat.

Maximální počet studentů

24

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, italština