Assunta Fanuli
Historický tanec (19. století)


Assunta Fanuli se specializuje na společenské tance devatenáctého století, které studuje v “Società di Danza”, kterou od roku 1991 vede Fabio Mòllica. V letech 1990-2010 studovala na několika seminářích historické tance, tanec 19. století, renesanci, baroko, skotské country tance pod vedením předních specialistů jako např. Fabio Mòllica, Barbara Sparti, Gloria Giordano, Deda Cristina Colonna, John Drewry, Ellis Rogers.
V současné době je jednou z učitelek “Società di Danza” a je prezidentkou a uměleckou ředitelkou “Società di Danza – Circolo Pugliese” a kulturního centra “Lo Specchio delle Arti”.
Pořádá týdenní kurzy a workshopy v různých italských městech. Je kostýmní výtvarnicí a organizuje kulturní akce v historických budovách. Byla učitelkou renesančního a barokního tance na Conservatorio di Musica “Tito Schipa” v Lecce. V roce 2006 vytvořila a režírovala choreografii v opeře-baletu “Scanderberg” (hudba Francoeur a Rebel, režie Jérôme Correas).
V roce 2013 vytvořila a režírovala choreografii, kostýmy a scénu v pythagorejské opeře “Armonices Mundi” Claudia Lanziho, Crotone (Festival Pitagorico 2015).
V roce 2015 vedla Assunta třídu společenských tanců 19 století na MLŠSH ve Valticích.
Spolupracovala na výstavě “Adriano Graziotti” v Římě. Je členkou správní rady Nadace Lanzi a spolupracuje na zřízení muzea knihovny Institutu Simmetria v Attiglianu (TR). V roce 2021 vydali Assunta Fanuli a Claudio Lanzi knihu “Introduzione alla Gimnosofia Euritmica”.

Další informace o lektorovi můžete najít na

www.assuntafanuliatelier.com

O třídě

Během týdne se budeme věnovat čtverylce, valčíku a mazurce z 19. století. Prosíme studenty, aby si na tanec vzali měkkou obuv a pohodlné oblečení. Na případné závěrečné vystoupení bude dobré mít kostýmy z 19. století – období romantické buržoazie (1836-1852). Bude možnost zapůjčit si kostýmy z 19. století, které přiveze lektorka, a to tak, že předem sdělíte své míry.

Výuka bude probíhat odpoledne.

Navrhovaný repertoár

Účastníci dostanou materiály od lektora.

Požadovaná úroveň studentů

Začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí

Cvičební úbor

Měkká obuv a pohodlné oblečení. Dámy dlouhé sukně s dámskou košilí, pánové kalhoty a košile.

Maximální počet studentů

24

Vyučovací jazyky

Angličtina, italština