HISTORIE

Mezinárodní letní škola staré hudby se ve Valticích koná od roku 1989. Pořádá ji Společnost pro starou hudbu (ČR) ve spolupráci s Městem Valtice a Zámkem Valtice. Je nejstarším a nejrozsáhlejším kurzem tohoto typu v ČR. Každoročně vítá na 300 profesionálů i amatérů. Oblibu si získala pro svou otevřenost a přátelskou atmosféru.

Valtický týden nabízí mimořádnou příležitost získat nové zkušenosti pod vedením renomovaných lektorů z celého světa a zároveň prožít aktivní dovolenou s celou rodinou (pro děti jsou otevřeny dvě plnohodnotné třídy). Hlavní program probíhá́ dopoledne, od 9:00 do 12:30. Po obědě jsou na programu orchestrální́ a sborové třídy, poslechové a další speciální semináře a přednášky nebo společná taneční odpoledne.

Každý večer se na různých místech (ve Španělské konírně̌ zámku, ve farním kostele, v zámeckém parku apod.) koná koncert, na kterém vystupují lektoři letní školy a hosté. Poslední dva dny jsou vyhrazeny studentským koncertům a dětským vystoupením. Oblíbené́ jsou i pozdní taneční večery, kam přinášejí folklorní tradice svých zemí sami studenti.

 

Valtice