Bruno Benne
Historický tanec - baroko


Bruno Benne, narozený v Toulouse, je francouzský choreograf a tanečník současného a barokního tance. V roce 2013 založil soubor Beaux-Champs, aby svým současným přístupem vytvořil moderní a hybridní vizi barokního tance.

Po vzdělání v klasickém tanci na Conservatoire à rayonnement régional de Toulouse pokračoval ve studiu současného tance na Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris. V roce 2005 se seznámil se dvěma specialistkami na barokní tanec, Béatrice Massin a Marie-Geneviève Massé, a podílel se na řadě jejich kreací. Další setkání zostřila jeho vzdělávací křivku, například interpretace choreografie Atys od průkopnice Francine Lancelot. Jako interpret tančil například v Opéra National de Paris, Opéra National de Lyon, Opéra Royal du Château de Versailles, Festival International de Danse Contemporaine CDC1, Opéra Comique de Paris, Santa Barbara Historical Dance Workshop, Bard College a Brooklyn Academy of Music.

Ve svých choreografických začátcích se seznámil s Lucindou Childsovou, s níž v letech 2013-2017 třikrát spolupracoval jako asistent choreografa. Se souborem Beaux-Champs vytvořil několik děl včetně SQUARE (2016), Caractères (2019) a Rapides water music (2022).

Jeho díla byla uvedena v Centre National de la Danse de Pantin, KLAP Maison pour la Danse de Marseille, na festivalu Le Temps d’Aimer la Danse, Festival Baroque de Sablé/Sarthe, Centre Chorégraphique National de Tours atd. V roce 2016 vytvořil na žádost Yvana Cavallariho choreografii Ornements pro 9 tanečníků Ballet de l’Opéra national du Rhin.

Bruno Benne získal v roce 2015 grant od Fondation Beaumarchais SACD a v letech 2021-2024 je přidruženým umělcem La Barcarolle – EPCC Saint Omer. Pravidelně vyučuje principy, kódy a koncepty barokního tance na workshopech a mistrovských kurzech ve Francii i v zahraničí.

Další informace o lektorovi můžete najít na

https://www.beauxchamps.fr

https://www.instagram.com/brunobennebc/

O třídě

Výuka bude zaměřena na techniku a kompozici barokního tance. Bruno bude kombinovat výuku tanců rekonstruovaných na základě Beauchamps-Feuilletovy notace, duet a sólo a workshop s nástrojem barokního tance k vytvoření vlastních tanců. Součástí kurzu bude několik ukázek z představení Rapides (2022).

Výuka bude probíhat dopoledne.

Maximální počet studentů

20