Noty pro orchestr


Na adrese https://www.early-music.cz/sharebox/orchestr/ si můžete stáhnout noty pro orchestrální třídu Marka Štryncla. Šikovní houslisté se sólovými ambicemi, podívejte se zejména na sólový part Telemannova koncertu. Není vyloučeno, že byste se mohli v jednotlivých větách střídat. Zde se uplatní také hoboje, příčné flétny i flétny zobcové, které by v hratelných místech mohly být podpořeny lesními rohy. S ohledem na moderní ladění bude pro lesní rohy lepší Chaconne od Ch.W.Glucka. Tam se případné transponování dá uskutečnit určitě lépe. Též budeme pracovat na suitě “Don Quichotte”. Zde kromě smyčců volně zapojíme dechové nástroje (flétny, hoboje…).

Zpěv při bohoslužbě


Letos jsme přidali do programu speciální třídu, která se bude věnovat zpěvu při bohoslužbě. Jelikož se třída časově nebude krýt s ostatními třídami, je možno ji navštěvovat jako třetí třídu. Kvůli přípravě notového materiálu prosí lektor případné zájemce, kteří si třídu nevybrali v přihlášce, ale přesto by o ni měli zájem, aby napsali na email registrace@early-music.cz. Děkujeme

Přihlášky na MLŠSH 2020


Přihlášky jsou spuštěny. Vyplňujte na adrese https://application2020.early-music.cz/
Poznámka: Pokud bude kapacita ubytování již naplněna, napište do rámečku “Další přání a podněty,” že máte zájem o ubytování v tělocvičně či na internátu Vinařské školy, my vás zařadíme na seznam náhradníků. V případě možnosti navýšit kapacitu vás budeme okamžitě informovat.

Před spuštěním přihlášek


Milí přátelé,
konání letošní MLŠSH je v mnoha směrech ovlivněno celosvětovou epidemiologickou situací a souvisejícími nařízeními. Jejich dopad na podobu naší školy se snažíme minimalizovat, přesto jsme museli uskutečnit některé změny. Zrušili jsme např. Valtickou barokní noc i většinu koncertů, odvolali pět zahraničních lektorů, několik českých ale ještě naopak pozvali. Nabídku tříd si proto znovu pečlivě pročtěte, stejně jako všechny další informace. Přihlášky spustíme začátkem příštího týdne.
V případě, že by nás vnější situace ještě nutila podniknout nějaké úpravy, budeme Vás samozřejmě obratem informovat. V případě, že v polovině června nebudeme mít dostatek prostředků, další redukce či celkové zrušení projektu bude nutné. I proto Vás prosíme, abyste s přihláškami neváhali a nejpozději do 14. června vše uhradili. Pevně ale … ČÍST VÍCE

MLŠSH 2020 se uskuteční! :-)


Milí přátelé, s radostí Vám oznamujeme, že po týdnech nejistoty jsme vstoupili do další fáze příprav a 4. července zahájíme 32. ročník MLŠSH ve Valticích. Vzhledem ke všem okolnostem budeme muset upravit nabídku tříd a aktualizovat podmínky. Prosíme, mějte ještě chvilku strpení, přihlášky spustíme co nejdříve, nejpozději do konce května.
Děkujeme, že jste s námi. :-)

Milí přátelé,


ačkoliv dnes ještě nemůžeme zaručit, že se naše letní škola v červenci uskuteční a v plném rozsahu, jak ji plánujeme, přípravy na ni stále pokračují. Až se situace alespoň částečně uklidní a vyhlídky zlepší, spustíme také přihláškový systém a adekvátně upravíme všechny informace a data jednotlých deadlinů. Noste roušky, buďte ohleduplní a neztrácejte optimismus.
Vaši pořadatelé

MLŠSH 2020


Vážení přátelé,
32. ročník Mezinárodní letní školy staré hudby se bude konat v termínu 4. – 12. července 2020.
Rezervujte si místo v kalendáři!

30 let MLŠSH Valtice


Vážení a milí členové a příznivci SSH, milovníci hudby, 
 
třicet ročníků Mezinárodní letní školy staré hudby je bezpochyby dobrým důvodem k malému ohlédnutí i oslavám. Ačkoliv historie našich interpretačních kursů je ještě delší, 30 let strávených ve Valticích se nesmazatelně otisklo do paměti několika tisíců účastníků i do samotné podoby letní školy. Genius loci napomáhá vytvářet jedinečnou atmosféru setkávání a společných zážitků, jež přesahují „pouhý“ rozvoj talentu a profesní zdokonalování, a výraznou měrou se podílí i na hlubším formování nás všech, kdo necháváme hudbu i další umění promlouvat k našim srdcím. Mezinárodní letní škola staré hudby prošla během třiceti let různými fázemi, které vždy odrážely jak aktuální situaci „staré hudby“ v české hudební kultuře, tak i celé společnosti obecně. Uplynulé ročníky … ČÍST VÍCE

MLŠSH & GDPR


Vyjádření SSH ke zpracování osobních údajů v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů GDPR při realizaci projektu Mezinárodní letní škola staré hudby a Hudební Rendez-vous Valtice (dále jen MLŠSH a HRV).
 
Pokud jste registrováni jako účastníci MLŠSH a HRV, potřebujeme některé z Vašich osobních údajů. Podáním přihlášky nám dáváte svolení k jejich zpracování a následně správě. Níže se dozvíte, proč údaje potřebujeme, jak s nimi nakládáme a co děláme pro jejich zabezpečení.
 
NA CO MÁTE PRÁVO?

vzít souhlas kdykoliv zpět,
požadovat po nás informaci, jaké Vaše osobní údaje zpracováváme,
požadovat po nás vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů,
vyžádat si u nás přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit,
požadovat po nás výmaz těchto osobních údajů,
v případě pochybností o dodržování … ČÍST VÍCE

Fotografie


Přidáváme první fotografie, které nám poslala Ľubica Dzúriková. Prohlédněte si je ZDE.
Máte také nějaké? Pošlete nám je a my se o ně podělíme s dalšími účastníky kurzu.

Newsletter


Přejete si dozvědět se o zásadních novinkách MLŠSH Valtice? Zaregistrujte si náš občasný newsletter, který během roku vypíchne hlavní mezníky příprav nadcházejícího ročníku.
Buďte v obraze a registrujte se ZDE.

NOTY


Všechny notové materiály, které nám lektoři v předstihu pošlou, se objevují v našem SHAREBOXU, kde si je můžete stáhnout a dopředu vytisknout.