Barbora Kabátková
Gregoriánský chorál


Barbora Kabátková žije hudbou od dětství. Veliký vliv na její lásku k hudbě měly hodiny klavíru pod vedením Marie Štajnochrové a dlouholeté působení v Kühnově dětském sboru pod vedením Jiřího Chvály. Po dokončení gymnázia vystudovala obor Sbormistrovství chrámové hudby na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a Hudební vědu na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde nyní pokračuje jako doktorand se specializací na gregoriánský chorál.

Studiu zpěvu se vždy věnovala soukromě. Díky intrepretačním kurzům pod vedením Maria van Alteny, Petera Kooije, Julie Hassler, Howarda Crooka či Joela Frederiksena nalezla cestu ke staré hudbě, které nyní věnuje nejvíce času. Hraje na středověké harfy a psalterium. Je uměleckou vedoucí a dramaturgyní vysoce ceněného ženského souboru Tiburtina Ensemble.

Na českých a světových koncertních pódiích můžete Barboru zastihnout ve spolupráci s předními soubory jako je např. Collegium Vocale Gent, Collegium Marianum, Collegium 1704, Musica Florea, Cappella Mariana, Concerto Melante, Accentus Austria, La Grand Chapelle, Concerto Palatino, Il Gardellino, Ricercar Consort ad.

Barbora se ráda věnuje i soudobé hudbě – měla možnost vystoupit spolu s Orchestrem Berg či Ostravskou bandou a v roce 2019 s NDR Elbphilharmonie Hamburg. Nebojí se ani jiných žánrů – v roce 2014 spoluúčinkovala s Bratry Ebeny na jejich poslední desce Čas holin (píseň Routa).

Další informace o lektorovi můžete najít na

http://www.tiburtina-ensemble.com

O třídě

Letošní třída Gregoriánského chorálu a raného vícehlasu se vydá na cestu hudebními tradicemi středověkých klášterů. Společně objevíme repertoár, která se zpíval jak během liturgie denního oficia, tak i mimo, řekněme “za scénou”. Ponořme se společně do hluboké hudební historie a užijme si hudební život středověkých řádových sester a bratrů. Moc se těším!

Navrhovaný repertoár

Studenti dostanou repertoár v dostatečném předstihu.

Požadovaná úroveň studentů

Středně pokročilí, pokročilí a profesionálové

Maximální počet studentů

20

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina