Brian Wright
Loutna & romantická kytara


Brian Wright je absolventem londýnské Trinity College of Music; nástrojovou hru studoval u A. Rooleye, A. Kramerové a M. Jesseta, skladbu u A. Gilberta.

Pořádá recitály pro hudební společnosti, festivaly, školy, nahrává pro rozhlas a televizi a pro National Trust po celé Velké Británii. Jako interpret i lektor koncertoval a působil v USA (hudební centrum při Cornell University), po celé Evropě i na Dálném Východě (Itálie, Španělsko, Francie, Belgie, Bělorusko, Ukrajina, Čína…). Řada jeho zahraničních vystoupení podpořila British Council. Od roku 1992 vyučuje loutnu a romantickou kytaru na Mezinárodní letní škole staré hudby ve Valticích a v roce 2003 natáčel pro Českou televizi o koncertech s pěvkyní Jarmilou Chaloupkovou.

Brian Wright patří mezi přední současné  loutnisty/skladatele. Jeho kompozice a aranže zazněly z rukou nejpřednějších loutnistů a kytaristů po celém světě.

Další informace o lektorovi můžete najít na

http://www.guitarteacher-cornwall.com/

O třídě

Třída se zabývá především repertoárem pro renesanční loutnu, barokní loutnu a repertoárem 19. století pro kytaru. Výuka bude probíhat také na některé další strunné nástroje.

Navrhovaný repertoár

Veškerá hudba pro drnkací nástroje od 16. do 19. století. Studenti si mohou přivést vlastní materiál anebo požádat lektora na místě.

Požadovaná úroveň studentů

Všechny úrovně

Maximální počet studentů

12

Vyučovací jazyky

angličtina