Margot Oitzinger
Sólový zpěv


Margot Oitzinger se narodila v rakouském Štýrském Hradci a vystudovala zpěv na Hudební univerzitě ve svém rodném městě, kterou absolvovala s vyznamenáním. Již během studií se rozhodla specializovat na starou hudbu. Navštěvovala mistrovské kurzy a semináře u Emmy Kirkby, Petera Kooije a Jill Feldman.

Margot Oitzinger je velmi žádaná jako koncertní pěvkyně i jako interpretka oper od renesance po raný klasicismus.

Polyfonní i raně barokní ansámblový zpěv (“Les solistes de Collegium Vocale Gent” pod vedením Philippa Herrewegheho, “Abendmusiken in der Predigerkirche” pod vedením Jörga-Andrease Böttichera, “sette voci” pod vedením Petera Kooije a další) patří do jejího programu stejně jako díla vrcholně barokních mistrů v roli sólistky.

Zpívá na nejvýznamnějších koncertních místech, jako jsou vídeňský Musikverein, Concertgebouw Amsterdam, Palau de la musica Barcelona, Concertgebouw Brugge, Suntory Hall Tokio, Arsenal Metz, Prinzregententheater Mnichov, Thomaskirche Lipsko, Eglise Saint-Roc Paříž, Muziekcentrum Utrecht, Frauenkirche Dresden, Alte Oper Frankfurt pod vedením renomovaných dirigentů, jako jsou Philippe Herreweghe, Jordi Savall, Philippe Pierlot, Philippe Rousset, Masaaki Suzuki, John Butt, Andrea Marcon, Michi Gaigg, Lorenzo Ghielmi, Christoph Pregardien, Konrad Junghänel nebo Rudolph Lutz. Pod vedením posledně jmenovaného se podílí na kompletní nahrávce vokálních Bachových děl na DVD.

Kromě toho je její práce v oratoriích, operách a ansámblech zdokumentována na mnoha CD (Harmonia Mundi, cpo, Phi atd.)

Další informace o lektorovi můžete najít na

http://www.oitzinger.com

O třídě

Zaměříme se na německý barokní repertoár. Zejména na oratoria a kantáty. Můžeme také pracovat na písních klasicistního a romantického stylu, ale vždy s ohledem na původní styl provedení.

Navrhovaný repertoár

Díla Bacha (kantáty, pašije), Telemanna, Schütze, Zelenky, Haydna, Mozarta, Schuberta atd.

Maximální počet studentů

8.

Vyučovací jazyky

angličtina, němčina