Beatriz Lafont
Sólový zpěv


Beatriz Lafont se narodila ve Valencii, kde také studovala hru na kytaru a zpěv na Conservatorio Profesional de Música de Valencia. V roce 2002 zde získala druhou cenu v kategorii “bakalář”; dále pokračovala ve studiu na Conservatorio Superior de Música Joaquín Rodrigo de Valencia. Roku 2006 tu získala třetí cenu v kategorii “komorní hudba”, cenu publika a cenu pro nejlepšího valencijského účastníka v kytarové soutěži V Certamen Internacional of Guitar Luys Milán Vila de l´Olleria. Poté, co získala stipendium Instituto Valenciano de la Música (Generalitat Valenciana), které jí umožnilo pokračovat ve studiu, odešla do Nizozemí, kde získala na Královské konzervatoři v Haagu titul magistra v oboru interpretace starší vokální hudby. Ve studiu se specializovala na italskou raně barokní tvorbu, dobovou interpretační praxi a zpěv a doprovod na theorbu. V Haagu studovala zpěv u Rity Dams, Micheala Chance, Jill Feldmana a Petra Kooije a theorbu u Mike Fentrosse a Joachima Helda. Účastnila se masterclass renomovaných umělců jako například Robert Expert, Marta Almajano, Cristina Miatello, Evelyn Tubb, Lambert Climent, Stephen Van Dyck, Johannette Zomer, Fred Jacobs nebo Margreet Honig.

Beatriz Lafont vystupovala po celé Evropě, se soubory La Romanina, Capella de Ministers, Harmonia del Parnàs, La Esfera Armoniosa, Musica Poetica, La Academia de los Nocturnos, Le Jardin Secret, Collegium Musicum Den Haag and Música Temprana a hostovala na festivalech XVI Festival de Música Antigua de Peñiscola, XII Festival de Música Antiga: Música, Història i Art (Valencia), Fringe Festival Oude Muziek (Utrecht), Festival Classique (Den Haag), V. Festiwal Twórczosci Religijnej (Polsko), Dag Oude Muziek (Bilzen), XXV Edizione Pievi & Castelli in Musica (Italia), Cyklus Koncertů Staré Hudby (ČR) a Kasteelconcerten (Holandsko). S různými soubory natočila řadu nahrávek pro rozhlas a CD.

Vedla lekce a masterclass klasického zpěvu a staré hudby v Holandsku a Španělsku, v hudebních institucích jako Conservatori Isaac Albéniz de Girona. Na Mezinárodní letní škole staré hudby ve Valticích poprvé učila v roce 2014.

O třídě

Třída se zaměřuje na sólový vokální repertoár italského a španělského raného baroka a anglické a španělské renesance. Během lekcí se budeme věnovat v případě potřeby technice, především pak stylu, ornamentice a textu. Invididuální lekce budou mít 45 minut.

Navrhovaný repertoár

Doporučený repertoár této třídy zahrnuje díla autorů jako Giulio Caccini, Girolamo Frescobaldi, Claudio Monteverdi, Jacopo Peri, Sigismondo D’India, Francesca Caccini, Luis de Milán, Luis de Narvaez, José Marín, Juan Hidalgo, Sebastián Durón, John Dowland, Robert Johnson ad. Studenti si mohou přivést vlastní materiál nebo požádat lektora na místě.

Požadovaná úroveň studentů

Středně pokročilí, pokročilí a profesionálové

Maximální počet studentů

8

Vyučovací jazyky

angličtina, španělština, italština, katalánština