Robert Hugo_2016
Vokální ansámbly & sbory
obtiznost_lektora


Robert Hugo je již léta považován za odborníka v oblasti české hudby 17. století. Ve své osobě spojuje interpretační mistrovství (jako sólista a dirigent) s hlubokými teoretickými znalostmi a více než dvacetiletou praktickou zkušeností s rekonstrukcí starých rukopisů, jejichž výsledkem byla řada novodobých premiér skladeb starých mistrů.

Robert Hugo se začal hudbě profesionálně věnovat po absolutoriu přírodovědecké fakulty University Karlovy v Praze. Ukončil studium hudební teorie na hudební fakultě Akademie musických umění v Praze, kde zároveň studoval varhany u profesorů Milana Šlechty a Jaroslava Tůmy. Kromě toho studoval cembalo u Helmuta Frankeho a Johna Tolla. Za své nejdůležitější učitele a vzory v oblasti staré hudby považuje Marcina Szczycinského, uměleckého vedoucího Bornus Consort Warszawa a Dr. Holgera Eichhorna, zakladatele a uměleckého vedoucího souboru Musicalische Compagney Berlín. (…)

Další informace o lektorovi můžete najít na

Capella Regia

O třidě

Třída je otevřena zpěvákům všech úrovní a dovedností – sólistům, ansámblovým zpěvákům i laikům. Beru s sebou do Valtic další literaturu (Lasso, Monteverdi) pro případ, že budeme mít dost času na další sborové i ansámblové zpívání.

Navrhovaný repertoár

Jan Dismas Zelenka: Gloria Judica me, ZWV – 2. skladba je pro sóla (SATB), sbor, smyčce a dva hoboje.

Svou hudbu stahujte ZDE.

Požadovaná úroveň studentů

všechny úrovně

Maximální počet studentů

neomezeno

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, francouzština, němčina, polština

Aktivní účastníci – Vokální ansámbly & sbor

Aktivní účastníci – Volitelná třída