Kateřina Klementová_2016
historický tanec (Renesance 15. stol)
obtiznost_lektora


Kateřina Klementová, Ph.D., je tanečnice, choreografka a taneční lektorka. Od dětství se věnuje výrazovému tanci, od roku 2000 pak intenzivně tanci historickému. Je členkou a choreografkou souboru Chorea Historica (um. ved. Eva Kröschlová), pro který vytvořila (a spoluvytvářela) několik pořadů, např. Barokní výzvy, Amor mio… aneb jak se v tanci dorozuměti vějířem, Korzáři a piráti, Turcaria či Salón český. Je absolventkou domácích i zahraničních kurzů pod vedením Barbary Sparti, Lievena Baerta, Glorie Giordano, Françoise Denieau, Bruny Gondoni aj. Organizuje a vede taneční semináře a workshopy pro děti i dospělé v ČR (např. dětská taneční dílna „Piccoli“ při Letních slavnostech staré hudby v Praze, Tance pozdní gotiky a rané renesance při Národní galerii v Praze, pravidelné workshopy tance 19. století společnosti Jane Austen Brno ad.). V r. 2007 založila českou pobočku italské společnosti pro tanec 19. století La Società di Danza. Starému tanci věnuje i svou vědeckou činnost na Univerzitě Karlově.

Další informace o lektorovi můžete najít na

Chorea Historica
Jane Austen CZ

O třidě

Budeme se věnovat italskému dvorskému tanci 15. století ze sbírek tanečních mistrů Domenica da Piacenza, Guglielma Ebrea/Giovanniho Amborisa a Antonia Cornazana. Práce třídy se zaměří na techniku pohybu, osvojení si základních tanečních kroků a rekonstrukci několika originálních choreografií z 2. poloviny 15. století. Budeme se zamýšlet i nad otázkami dobového tanečního stylu, gestikou ad.

Požadovaná úroveň studentů

začátečníci, středně pokročilí

Cvičební úbor

Měkká taneční obuv, pohodlný cvičební oděv (tričko, kalhoty, tepláky, leginy atd., dámy také širokou sukni).Pro závěrečné vystoupení dle možností dobový kostým. Může být i náznakový (pánové: barokní kalhoty – úzká s délkou těsně pod kolena, košile s širokými rukávy, vesta, boty na polovysokém širším podpatku; dámy: košile s širokými rukávy, dlouhá, široká sukně). Máte-li něco k zapůjčení ostatním, prosím, vezměte s sebou.

Maximální počet studentů

24

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, italština

Aktivní účastníci – Historický tanec

Aktivní účastníci – Volitelná třída