Romana Agnel
Historický tanec - renesance


Romana Agnel je tanečnice, choreografka, taneční pedagožka, historička umění a zakladatelka souboru Cracovia Danza, jediného profesionálního Dvorského baletu v Polsku, jehož je výkonnou a uměleckou ředitelkou. Je absolventkou Obecné baletní školy v Krakově a vystudovala dějiny umění na pařížské Sorbonně. Ve Francii se seznámila s tancem několika desítek národů světa a získala specializaci v oblasti charakteristického a historického tance. Je také tanečnicí klasického indického tance Bharata Natyam, který se naučila u Smt. M. K. Saroja v Madrásu.
Vytvořila choreografie pro řadu operních a baletních představení uváděných v Polsku i v zahraničí (např. v Theatre Champs Elysées v Paříži, Theatre of Conservatory v Oberlinu, USA; Concertgebouw v Amsterdamu, Margravial Opera House v Bayreuthu, Varšavská komorní opera, Krakovská opera) a také choreografie pro více než 20 představení Dvorského baletu Cracovia Danza. Již 30 let vede pravidelné kurzy historického tance na Hudební akademii v Krakově a četné kurzy a školení starého tance v Polsku i v zahraničí.
Je lektorkou a autorkou několika publikací na téma historie tance. Kromě mnoha ocenění jí byl udělen Řád čestné legie – nejvyšší vyznamenání udělované francouzskou vládou a Řád Polonia Restituta.

Další informace o lektorovi můžete najít na

https://cracoviadanza.pl

O třídě

Tance italské renesance (16. století)

Během lekcí je vhodné mít měkkou obuv a pohodlný oděv pro tanec. Pro případné závěrečné vystoupení by bylo vhodné mít renesanční kostým anebo dlouhé sukně s korzety pro dámy a kalhoty a vestu pro pány.

Výuka bude probíhat dopoledne.

Navrhovaný repertoár

Během týdne budeme pracovat především na různých jednoduchých bránlech (double, simple, pinagay, lavandieres ad.) a pavanách (Belle qui tiens ma vie aj.)

Požadovaná úroveň studentů

začátečníci, mírně pokročilí

Maximální počet studentů

20

Vyučovací jazyky

angličtina, francouzština, polština