Florencia Gomez
Historické příčné flétny


Florencia pochází z Argentiny a flétnu začala studovat již v mládí. V roce 2011 absolvovala s vysokým hodnocením oddělení staré hudby na Conservatorio Manuel de Falla v Buenos Aires. Od roku 2012 žije v Haagu, kde získala bakalářský a magisterský diplom v oboru barokní flétna (2015 a 2017) na Královské konzervatoři pod vedením Wilberta Hazelzeta a Kate Clark. Její magisterský výzkum na téma “Postavy flétny a přítomnost flétnových obrazů v renesanční ikonografii” byl hodnocen velmi dobře a byl publikován v Research Catalogue, mezinárodní databázi pro umělecký výzkum.

Velkým přínosem pro ni byla aktivní účast na mistrovských kurzech u Anne Freitag, Franka Theunse, Donny Agrell, Diany Baroni, Manfreda Kraemera, Rity Dams, Petera Kooije, Jill Feldman, Mieneke van der Velden, Kati Debrezen, Christopha Rousseta, Jacquese Ogga, Franka de Bruineho a Michaela Schmidta-Casdorffa.

Florencia je aktivní jako komorní a orchestrální hráčka, spolupracovala s Amsterdam Baroque Orchestra (Ton Koopman), Apollo Ensemble, Musica Amphion, Holland Baroque Society, Dutch Baroque, Florilegium Musicum, Accademia Amsterdam, Orchestra of the Eighteenth Century a mnoha dalšími. Působila také ve Wroclaw Baroque a La Folia Barockorchester.

Vystupovala na Bachfestu v Lipsku, Mezinárodním festivalu komorní hudby v Haagu, Festivalu staré hudby v Bostonu, Maastricht Musica Sacra Festival, Börzsöny Barokk Napok a dalších a zúčastnila se vystoupení pod vedením Reinberta de Leeuwa, Bartholda Kuijkena, Daniela Reusse, Petera van Heyghena, Johna Butta, Marcuse Creeda, Tona Koopmana a Robina Petera Müllera.

Získala granty a ocenění od Národního fondu pro umění v Argentině, Prins Bernhard Cultuurfonds v Nizozemsku a dalších.

Působila jako hostující učitel ve flétnové třídě Fontysovy univerzity v Tilburgu a od roku 2017 je členkou pedagogického sboru Královské konzervatoře v Haagu, kde od té doby vede několik kurzů, mimo jiné traverso (oddělení mladých talentů) a flétnovou kliniku (oddělení umění zvuku). Její současné pedagogické angažmá tam zahrnuje kurz metodiky v oboru výuky hry na historické flétny (oddělení vzdělávání), kurz Historický vývoj flétny a vedlejší kurz hry na historické flétny.

Vedla mistrovské kurzy a přednášky na Národní univerzitě pro umění v Argentině, Janáčkově akademii múzických umění v Brně nebo Královské hudební asociaci v Londýně.

O třídě

Vítáni jsou středně pokročilí a pokročilí flétnisté. Na renesanční, barokní, klasické a/nebo romantické flétny. Ve třídě se bude pracovat v ladění 415 Hz (případně 392, 430 nebo i 440 Hz). Lektorka prosí, aby si studenti přinesli kompletní notový materiál včetně bassa continua.

Navrhovaný repertoár

Třída je zaměřena na repertoár 17. a 18. století, s možným přesahem až do 19. století.

Požadovaná úroveň studentů

Středně pokročilí - profesionálové

Maximální počet studentů

10

Vyučovací jazyky

angličtina, španělština, italština,holandština