Stanislava Mihalcová
Sólový zpěvStanislava Mihalcová studovala operní zpěv na Konzervatoři v Žiline ve třídě Emílie Sadloňové, dále na Akademii Múzických Umění v Praze pod vedením sopranistky Magdaleny Hajóssyové a v rámci programu Erasmus na North Netherland Conservatory v holandském Groningenu. Věnuje se převážně interpretaci klasicistní a barokní hudby, významnou část jejího repertoáru tvoří i písňová tvorba.
Je laureátkou Soutěže slovenských konzervatoří, kde získala 3. místo a v roce 2011 na Mezinárodní pěvecké soutěži v Karlových Varech 1. místo v oboru píseň, jakož i cenu Českého rozhlasu, cenu Muzea Antonína Dvořáka v Praze, i cenu hejtmana Karlovarského kraje.
Spolupracuje s ansámbly zaměřenými převážně na barokní hudbu – Musica Florea (Marek Štryncl), Collegium Marianum (Jana Semerádová), Ensemble Inégal (Adam Viktora), Collegium 1704 (Václav Luks), Hipocondria ensemble (Jan Hádek), Capella Augustana (Mateo Messori) a Collegium Vocale Gent (Philippe Herreweghe), se kterými pravidelně nahrává CD a vystupuje na prestižních festivalech doma i v zahraničí (Pražské Jaro, Concentus Moraviae, Lípa Musica, Svatováclavský festival Ostrava, Musiekcenter DeBijloke Gent, Festival d’Ambronay, Festival de Sablé, La Chaise Dieu ve Francii, Oude Muziek v holandském Utrechtu, Resonanzen Vienna, Salzburg Festival, Festival de Música Sacra de Bilbao a další).
Představila se v roli Sivene v Gluckově opeře Le Cinessi na Festivalu komorní hudby Český Krumlov, v opeře Rinaldo od G. F. Händela ztvárnila role Ženy a Sirény od G. F. Händela (v koprodukci Národního divadla v Praze, Le théatre de Caen, L’Opéra de Rennes a Le Grand Théatre de la Ville de Luxemburg). Ve spolupráci s The Czech Ensemble Baroque, pod vedením dirigenta Romana Válka, uvedla na Hudebním festivalu Znojmo scénické představení Monteverdiho madrigalů Combattimento: víra – láska- naděje. Od téhož autora zpívala v operách Orfeo a Korunovace Poppey (Virtu/Drusilla) v Divadle J.K.Tyla v Plzni. V rámci Komorní opery Praha vystupovala v Německu a Francii v roli Zuzany v Mozartově opeře Figarova svatba.
O třídě
Třída je určena pro studenty uměleckých škol a profesionály. Budeme pracovat na stylu i technice italského nebo německého barokního repertoáru.
Navrhovaný repertoár
Repertoár libovolný (16.-18. století) přinesený účastníkem kurzu. Upřednostňuji díla J. S. Bacha, G. F. Händla, A. Vivaldiho, J. J. I. Brentnera, zajímavé by bylo pracovat například na písních J. S. Bacha nebo jeho synů Carla Philippa Emanuela nebo Johanna Ch. Friedricha.