Pablo Sosa del Rosario
Barokní příčná flétnaPablo se narodil roku 1991 v San Cristóbal de La Laguna na Tenerife. Studium flétny začal na konzervatoři Santa Cruz de Tenerife u Catherine Biteur, kde středoškolské studium absolvoval s úspěchem a zvláštní cenou. Od roku 2009 pokračoval ve studiích u Manuela Rodríguez Arribas na královské konzervatoři v Madridě, kde s úspěchem absolvoval v roce 2013. V témže roce byl přijat k studiu Early Music Performance v Barceloně u Marca Hantai a v červnu 2017 absolvoval s uznáním mistrovské kursy barokní a klasicistní flétny na Koninklijk Conservatorium Den Haag (Wilbert Hazelzet a Kate Clark). Jako člen souboru The Goldfinch Ensemble získal první cenu na International Händel Festpiele Gottingen Competition v roce 2016 a druhou cenu na International Early Music Competition v Loire Valley, za předsednictví Williama Christie. Od tého roku pravidelně účinkuje na festivalech po celé Evropě, např. Festival de Sablé (FR), Festival de Ambronay (FR), Festival di Natale Pavia (IT), York Early Music Festival (GB), Lagos Early Music Festival (PT). Soubor byl rovněž vybrán pro EEEmerging project, program Evropské unie na podporu nadějných mladých evropských ansámblů. V dubnu 2017 Goldfinch Ensemble obdržel ‘Chapelconcert Chamber Music Prize’. Pablo již také vystupoval spolu se specializovanými orchestry a ansámbly jako Orchestra of the Eighteenth Century, Balthasar Neumann Orchestra, Australian Romantic & Classical Orchestra, Bach Orchestra and Choir of the Netherlands, Armonia Atenea, Luthers Bach Ensemble.
O třídě
Třída je otevřena pro hráče všech úrovní (od začátečníků po profesionály). Vítáni jsou také hráči na moderní příčnou flétnu, kteří se zajímají o historickou provozovací praxi a rádi by její pravidla aplikovali při hře na moderní nástroj (v tomto případě prosím kontaktujte organizátory na registrace@early-music.cz). Ve třídě se bude pracovat nejen na hudebním výrazu (gesta, rétorika, charakter, harmonie…), ale i na technických aspektech hudby (artikulace, prstoklady, zvukové barvy atd.).
Důležité: vždy přineste part continua!
Navrhovaný repertoár
Flétnový repertoár od 18. do 19. století. Lektor uvítá, přinesou-li studenti skladby různých stylů (francouzské, italské, německé…). Klasicistní a romantické flétny (i repertoár) jsou vítány!