Michaela Koudelková
Zobcová flétna


Michaela Koudelková vystudovala hru na zobcovou flétnu na Akademii Muzycznej w Krakowie ve třídě Petera Holtslaga a Erika Bosgraafa. V současnosti pokračuje v rámci postgraduálního studia Konzertexamen ve třídě Petera Holtslaga na Hochschule v Hamburku.

V roce 2019 se představila na sólových recitálech v rámci Fringe Oude Muziek Festival Utrecht. Téhož roku se stala laureátkou mezinárodní soutěže Tel Aviv Recorder Competition v Izraeli, kde byla oceněna první cenou. V roce 2018 se představila ve finále Kaleidoscope Vocal and Instrumental Competition v Santa Monice (USA), kde byla vybrána mezi 6 finalistů z celkem 2000 účastníků 88 zemí světa.

Představila se na festivalech v České republice, Slovensku, Polsku, Rakousku, Anglii, Norsku, Holandsku, Izraeli a USA. Spolupracovala se soubory La Tempesta, Collegium Marianum, Musica Florea, Orkiestra historyczna {oh!}, Cornu Copiae, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Overtone, Musica Aeterna, The Czech Ensemble Baroque, Capella Cracoviensis nebo Ensemble Opera Diversa.

Kromě koncertní činnosti se Michaela Koudelková aktivně věnuje také pedagogické činnosti, vyučuje hru na zobcovou flétnu na Konzervatoři Brno.

Další informace o lektorovi můžete najít na

www.michaelakoudelkova.com

O třídě

Vítáni jsou pokročilí hráči na zobcovou flétnu se zájmem o problematiku jejího repertoáru. Práce ve třídě může probíhat jak v ladění 415 Hz, tak 440 Hz, případně 466 Hz. Kompletní notové materiály jsou žádoucí.

Navrhovaný repertoár

Pozornost bude zaměřena na repertoár 16.-18. století. Vítány jsou jak skladby originálně určené pro zobcovou flétnu, tak transkripce.

Požadovaná úroveň studentů

Pokročilí

Maximální počet studentů

6

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, polština