Michaela Ambrosi
Barokní a klasicistní flétna


Michaela Ambrosi je hráčkou na příčné a zobcové flétny, pedagožkou a hudební badatelkou. Jako sólistka, komorní a orchestrální hráčka vystupovala na mnoha evropských pódiích a festivalech. Studovala na Pražské konzervatoři, Univerzitě Karlově v Praze, Královské konzervatoři v Den Haagu, na Conservatorio di Verona a Mozarteu v Salzburgu. Doktorský titul získala na JAMU v Brně, kde také sama pedagogicky působí. Michaela se aktivně věnuje badatelské činnosti, především pracuje na skladbách opomenutých skladatelů původem z Čech, které edičně zpracovává a natáčí pro Český Rozhlas. Ve spolupráci s Radioservisem vydala v prosinci loňského roku CD „Jiří Čart – Zapomenuté flétnové sonáty“.

Další informace o lektorovi můžete najít na

www.michaela-ambrosi.eu

O třídě

Třída je otevřena hráčům všech úrovní – od těch, kteří s hrou na historické příčné flétny teprve začínají až po velmi pokročilé flétnisty, kteří potřebují zacílit na specifické aspekty jejich hry.

Navrhovaný repertoár

Repertoár bude zaměřen na skladby německých autorů. Začátečníci mohou přivézt jakoukoliv literaturu, a to například skladby z učebnice New Method for the Traverso Doretthe Janssens či několik vět ze 3 sonát Francesca Geminianiho (3 Solos containing 12 easy Movements for the German Flute or Violin and a Thorough Bass, expressly Composed for the use of Young Performers) nebo také předem požádat lektorku o tipy ke studiu (dotazy posílejte na email: registrace@early-music.cz). Pokročilí hráči jsou nabádáni k přípravě nové skladby pro každou hodinu, a to včetně jedné z Telemannových fantazií. Studenti s klasicistní flétnou si mohou například připravit Rondo pro flétnu a klavír F. X. Mozarta. Zásadní literatura bude na místě k nahlédnutí.

Požadovaná úroveň studentů

všechny úrovně

Maximální počet studentů

8

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, italština

Aktivní účastníci – Barokní a klasicistní flétna

  1. Monika Čermáková
  2. Magdalena Křivohlavá
  3. Lenka Říhová
  4. Anna Špelinová
  5. Laura Kopřivová
  6. Žofie Součková
  7. Martin Kusy
  8. Lucie Sochová
  9. Luciano Lagazzi (P)