Magdalena Švecová
Dramatická třída pro mládež


Vystudovala nejprve hru na housle na konzervatoři v Českých Budějovicích a v Praze, dále na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. V roce 2004 absolvovala na JAMU v Brně operní režii ve třídě doc. Aleny Vaňákové.

Komorní opera JAMU uvedla například její inscenace Milhaudovy Opuštěné Ariadny a Osvobozeného Thésea, Žirafí operu Markéty Dvořákové, Počátek románu a balet Rákós Rákoczy Leoše Janáčka (premiéra v rámci Mezinárodního festivalu Janáčkovo Brno 2004). K dalším jejím inscenacím patří Krčkova elektroakustická opera Nevěstka Raab (2003) a Stravinského Příběh vojáka (2005), který byl zahajovacím představením po rekonstrukci otevřeného divadla Reduta v Brně. Pro Divadlo J. K. Tyla v Plzni nastudovala Donizettiho Dona Pasquala (2005), Mozartovu Figarovu svatbu (2007), Dvořákova Jakobína (2010) a Krčkovu operu Šaty, jaké svět neviděl (2014). Pro Národní divadlo v Praze vytvořila inscenaci Smetanovy Prodané nevěsty (2008) a Mozartovy Figarovy svatby (2018), spolupracovala na uvedení Brittenovy Noemovy potopy (2016) a v letošní sezóně připravila Rossiniho Lazebníka sevillského. V Národním divadle Brno režírovala Donizzetiho  Nápoj lásky (2017), Zámečníkova Ferdu Mravence (2020) a Pucciniho Bohému (2021). Pravidelně spolupracuje s Festivalem Smetanova Litomyšl, podílela se na založení stagiony na Zámku v Nových Hradech a uvedla zde řadu projektů (H. Purcell: The Fairy Queen, J. P. Rameau: Pygmalion, Monteverdi – Benda – Martinů – 3x Ariadna…).

Spolupracuje také s Festivalem komorní hudby v Českém Krumlově, pro který nastudovala několik barokních oper. Na Pražské konzervatoři vyučuje operní herectví a v letech 2015-2019 také působila jako moderátorka pořadu Noční Mikrofórum v Českém rozhlase.

O třídě

Základy herectví, rozvíjení fantazie v hudebním divadle, práce s tělem, práce ve skupině, pohybové divadlo.
Třída je určena pro mládež ve věku 10 – 15 let.

Navrhovaný repertoár

Představení na téma Nebe a Peklo (inspirace Ciaccona di Paradiso e dell’ Inferno…). Studenti dostanou všechny materiály od lektora.

Požadovaná úroveň studentů

Začátečníci a mírně pokročilí

Maximální počet studentů

15

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, němčina