Kateřina Ghannudi
Historické harfy


Harfenice Kateřina Ghannudi studovala hru na harfu u Jany Střížkové a zpěv u Lenky Pištěcké v Praze a u Glorie Banditelli v italském Terni. Je absolventkou bakalářského programu Hra na trojřadou barokní harfu pod vedením Loredany Gintoli ve Veroně. Vedle sólového vystupování doma i v zahraničí je Kateřina členkou La Folia Barockorchester (Robin Peter Müller), jako harfenice i jako zpěvačka spolupracuje se soubory Quintana (duo s Ilaria Fantin), In Cordis Ensemble, Anonima Frottolisti a jako hráčka bassa continua s Collegium 1704, Czech Ensemble Baroque a Cappella Mariana. Její snaha o poznání jiných kultur (Mgr. v oboru kulturologie na UK v Praze) ji v minulosti přivedla také ke spolupráci se soubory věnujícími se worldmusic. S harfou se představila na prestižních mezinárodních festivalech v Evropě, Libanonu, Kostarice a dále mj. na CD “Cleopatra” (se sopranistkou Regula Mühlemann a La Folia Barockorchester) a na CD “Siciliane – The Songs of an island” (Pino De Vittorio). Roku 2017 vyšlo i druhé album jejího dua Quintana – „I canti dell’altalena“. S harfou hostovala i v projektech „Ukolébavky Pavla Jurkoviče“ (Supraphon, 2018) a “Devote Passioni (secc.XV-XVI)” s Ensemble Micrologus. Zúčastnila se nahrávání pro Český rozhlas, Proglas, Rai3 , Radio Vaticana a pro vydavatelství Glossa Music, Sony Classic, Supraphon, Arta Records. Věnuje se pedagogické činnosti v Accademia di Musica Antica Resonars v Assisi a pořádá semináře o hře na historické harfy.

O třídě

Vítáni jsou hráči na všechny druhy harf se zájmem o historický repertoár od středověku po baroko. Podle zaměření studenta a typu harfy (v přihlášce uveďte s jakým nástrojem přijedete – harfa gotická, renesanční, dvouřadá, barokní trojřadá, lidová…) se budeme věnovat interpretaci jednotlivých skladeb daného období a technice hry, u barokní harfy včetně základů hry bassa continua a možnosti studia španělské harfové tabulatury.

Navrhovaný repertoár

Libovolný, na harfu hratelný, repertoár období středověku a renesance, pro barokní harfu např. Lucas Ruiz de Ribayaz, Diego F. de Huete, G. M. Trabaci, A. Mayone, G. Frescobaldi, G.Caccini, C. Monteverdi, J. Dowland, H.Purcell…
Studenti jsou vyzváni, aby přinesli vlastní skladby, na kterých chtějí pracovat.

Požadovaná úroveň studentů

Všechny úrovně

Maximální počet studentů

8

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, italština, francouzština