Lukáš Vendl
VARHANY
obtiznost_lektora


MgA. Lukáš Vendl, Ph.D. absolvoval po maturitě na gymnáziu obor varhany ve třídě Prof. Jana Hory na Konzervatoři v Praze. V roce 2003 zakončil studium u Doc. Jaroslava Tůmy na pražské HAMU. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů pod vedením vynikajících světových varhaníků (např. Martina Sandera, Haralda Vogela) i cembalistů (Helmut Franke). Studoval také na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku pod vedením Prof. Wolfganga Zerera. Tématem jeho disertační práce je hudební teorie 17. a 18. stol. se zaměřením na tvorbu pro klávesové nástroje. Získal ocenění na několika domácích i zahraničních interpretačních soutěžích. Jako kantor působí v Českobratrské evangelické církvi, je varhaníkem chrámu U Salvátora v Praze. (…)

VÍCE O LUKÁŠI VENDLOVI

O třidě

Budeme se také věnovat základům improvizace ve starším slohu a realizaci generálbasu.

S úplnými začátečníky si projdeme základy číslovaného basu, s pokročilejšími můžeme pracovat na speciálních problémech různých stylů a žánrů.

Navrhovaný repertoár

Doporučený repertoár: skladby autorů především české, jihoněmecké a italské provenience, např: J. F. N. Seeger, J. K. Vaňhal, G. Frescobaldi, G.M.Trabaci, J. J. Froberger, D. Zipoli, J. P. Sweelinck, J. K. Kerll, J. Pachelbel, G. Muffat, případně další, proveditelné na nástroj jihoněmeckého typu s lomenou oktávou C D E F Fis – c3 na 2 manuálech s pedálem CDEFGABH-a.

Pro konzultaci ohledně výběru repertoáru se můžete obracet na mail lv@harmonia-delectabilis.cz

Vítání jsou i začátečníci, případně absolventi oboru klavír na ZUŠ.

Požadovaná úroveň studentů

Vítáni jsou více i méně pokročilí varhaníci.

Maximální počet studentů

12

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, němčina

Aktivní účastníci – varhany

Aktivní účastníci – Volitelná třída