- Beatriz Lafont
- Brian Wright
- Corina Marti
- David Eben
- Eva Káčerková
- Gábor Prehoffer
- Irena Troupová
- Irmtraud Hubatschek
- Jitka Pokorná
- Julie Braná
- Jürgen Banholzer
- Lorenzo Charoy
- Lucie Dušková
- Lukáš Vendl
- Magdalena Malá
- Małgorzata Józefowska
- Marek Špelina
- Marek Štryncl
- Michael Brüssing
- Ondřej Šindelář
- Ondřej Šmíd
- Ondřej Tichý
- Poppy Holden
- Richard Šeda
- Robert Hugo
- Romana Agnel
- Shalev Ad-El
- Veronika Svačinová

Lukáš Vendl
VarhanyLukáš Vendl absolvoval po maturitě na gymnáziu obor varhany ve třídě Prof. Jana Hory na Konzervatoři v Praze. V roce 2003 zakončil studium u Prof. Jaroslava Tůmy na pražské HAMU. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů pod vedením vynikajících světových varhaníků (např. Martina Sandera, Haralda Vogela) i cembalistů (Helmut Franke). V roce 2002 studoval na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku pod vedením Prof. Wolfganga Zerera. Tématem jeho disertační práce je hudební teorie 17. a 18. stol. se zaměřením na tvorbu pro klávesové nástroje. Získal ocenění na několika domácích i zahraničních interpretačních soutěžích.
Jako kantor působí v Českobratrské evangelické církvi, je varhaníkem v chrámu ČCE U Salvátora v Praze. Vyučuje na Pražské konzervatoři a na ZUŠ Charlotty Masarykové v Praze 6. Působí pravidelně jako lektor na letních kurzech staré hudby ve Valticích na Moravě.
Věnuje se především poučené interpretaci barokní hudby. Provedl několik novodobých premiér rozsáhlejších vokálně instrumentálních děl např. z archivu kláštera v Želivi. Jako varhaník a cembalista vystoupil s recitálovým programem mj. v rámci Plzeňského varhanního festivalu, Haydnovských slavnostech, Želivském festivalu, Bachovském týdnu v Budapešti, Smečenském varhanním festivalu, Orlicko-kladském varhanním festivalu aj. Spolupracuje s řadou vynikajících interpretů (Irenou Troupovou, Vilémem Veverkou, Jakubem Kydlíčkem) a souborů (Ensemble Inégal).
O třídě
Vítáni jsou více i méně pokročilí varhaníci. Doporučený repertoár: skladby autorů především české, jihoněmecké a italské provenience, např: J. F. N. Seeger, J. K. Vaňhal, G. Frescobaldi, G.M.Trabaci, J. J. Froberger, D. Zipoli, J. P. Sweelinck, J. K. Kerll, J. Pachelbel, G. Muffat, případně další, proveditelné na nástroj jihoněmeckého typu s lomenou oktávou C D E F Fis – c3 na 2 manuálech s pedálem CDEFGABH-a. Budeme se také věnovat improvizaci ve starším slohu a realizaci generálbasu. S úplnými začátečníky si projdeme základy číslovaného i nečíslovaného basu, s pokročilejšími můžeme pracovat na speciálních problémech různých stylů a žánrů. V případě dotazů a pro konzultaci ohledně repertoáru můžete psát na adresu registrace@early-music.cz.
Navrhovaný repertoár
Muffat, Pachelbel, Sweelinck, Seeger, Kerll, Frescobaldi, Froberger… Pokud máte domluveno s nějakým sólistou, vynikající by byly skladby s doprovodem ve formě nevypracovaného generálbasu.