Małgorzata Józefowska
Barokní hoboj


S barokním hobojem začala na mistrovských kurzech pod vedením Wolfganga Kubeho, Franka de Bruine a Martina Stadlera. Hru na tento nástroj studovala na oddělení staré hudby Staatliche Hochschule für Musik Trossingen ve třídě Martina Stadlera. Je také absolventkou oboru hudební výchovy na Hudební akademii v polské Wroclawi. Během své koncertní kariéry spolupracovala s Nederlandse Bachvereniging, Stuttgarter Kantorei, Wiener Akademie, Mein-Barockorchester (Frankfurt), Musica Florea (Praha), Wrocławska Orkiestra Barokowa, Orfeo Orchestra (Budapešť), Accademia dell’ Arcadia, Musicae Antique Collegium Varsoviense, Akademie für Alte Music (Berlín), Orkiestra Fundacji Akademia Muzyki Dawnej nebo Zespół Muzyki Dawnej Diletto. V letech 2013, 2014, 2020 a 2021 učila barokní hoboj na MLŠSH ve Valticích.

O třídě

Třída je zamýšlena zejména pro studenty hudebních akademií, konzervatoří a profesionály, kteří mají zájem o zvýšení své kvalifikace a rozšíření znalostí hry na historické hoboje různého typu. V případě zájmu o zapůjčení historického nástroje pro kurs je potřeba kontaktovat pořadatele co nejdříve. Jsou vítáni jak hráči na historické tak i moderní nástroje. Výuka pokryje řadu oblastí souvisejících s historicky poučenou interpretací, která jistě zaujme všechny hudebníky bez ohledu na to, na jaký nástroj hrají. Studenti mohou přijet s barokním, klasicistním nebo moderním hobojem.

Navrhovaný repertoár

Telemann, Haendel, Bach, Vincent, Babell, Calambani, Montanari, Geminiani sonáty, suity, triové sonáty. Bach – kantáty / árie s hobojem.

Požadovaná úroveň studentů

Všechny úrovně

Maximální počet studentů

8

Vyučovací jazyky

čeština, polština, angličtina, němčina