Lieven Baert
HISTORICKÝ TANEC - 16. a 17. století


Ředitel Institute for Historical Dance Practice v belgickém Gentu.

Lieven Baert je profesionální choreograf, lektor tance, tanečník a divadelní ředitel. Během své více než 30leté kariéry se tanečně, choreograficky a režijně podílel na produkcích staré hudby v Německu, Rakousku, Španělsku, Itálii, Švédsku, Velké Británii Nizozemí, Japonsku, Mexiku, Rusku a Spojených státech amerických. Vyučoval na Stockholmské univerzitě a od roku 2003 učí historický tanec na Universitě Krále Juana Carlose v Madridu.

Od roku 1997 je choreografem největší historické slavnosti v Německu „Landshuter Hochzeit 1475.“

Od roku 2003 je také stálým režisérem v bruselském Divadle operety – Operettetheater. Připravuje také programy pro veřejnost a mládež v Královské baletní škole v Belgii a v Královské vlámské opeře.

Další informace o lektorovi můžete najít na

historicaldance.com

O třídě

Třída renesančního tance bude pracovat na tanečním madrigalu TIRSI e CLORI od Claudio Monteverdiho, které bylo poprvé provedeno v roce 1616 v italské Mantově. Balletto bude tančeno na novou historicky poučenou choreografii od L. Baerta.

Požadovaná úroveň studentů

Středně pokročilí a pokročilí tanečníci pozdně renesančního stylu

Cvičební úbor

Měkká taneční obuv, pohodlný cvičební oděv (tričko, kalhoty, tepláky, leginy atd.). Dámy prosím, aby alespoň na trénink nosily cvičební kalhoty, ne sukně. Pro závěrečné vystoupení dle možností dobový kostým. Může být i náznakový, některé dámy mohou mít i pánský (barokní kalhoty, košile s širokými rukávy, vesta, boty na polovysokém širším podpatku). Máte-li něco k zapůjčení ostatním, prosím, vezměte s sebou.

Maximální počet studentů

20

Vyučovací jazyky

angličtina, němčina, francouzština, italština, nizozemština

Aktivní účastníci – Historický tanec - 16. a 17. století