Gabor Prehoffer
Zobcová flétna
Komorní hudba


Studoval zobcovou flétnu u Rahel Stoellgerové na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni, kde absolvoval roku 2003. Zúčastnil se rovněž mistrovských kursů Maurice van Lieshouta a Hana Tola. S vídeňským souborem Orpheon Consort vystoupil na řadě koncertů v Rakousku, Itálii, České republice a Maďarsku. Vyučuje na různých letních kursech v Schärdingu v Rakousku (1999), Jindřichově Hradci (2000-2001), maďarské Bélapátfalvě (2003-2004) a na Savaria Workshop v Szombathely. Zde také od roku 2002 vyučuje na zdejším hudebním gymnáziu. Od roku 2021 vyučuje zobcovou flétnu na univerzitě v Rábu (Győr).

O třídě

Třída zobcové flétny je otevřená pro hráče střední a profesionální úrovně. Důraz je v hodinách kladen na společnou práci s basso continuo. Hráči prosíme, aby si dle svých možností zajistili literaturu s doprovodem.

Kurz komorní hudby je určen jak pro hudebníky, tak pro zpěváky se zájmem o společnou hru. Je vítán hudební výběr z období let 1600 a 1800. Kromě již sestavených souborů jsou srdečně zvána také seskupení, která se zformují až ve Valticích – všichni jsou vítáni. Gábor bude poctěn, kdyby v rámci komorní hudby mohl převzít part cembala.

Na hodinách bude přítomen tlumočník do českého jazyka.

Navrhovaný repertoár

Jakékoli skladby se zobcovou flétnou z let 1550 až 1770.

Požadovaná úroveň studentů

Pokročilí a profesionálové

Maximální počet studentů

8 - zobcová flétna, 4 - soubory komorní hudby

Vyučovací jazyky

němčina, maďarština, slovenština

Aktivní účastníci – Zobcová flétna

Aktivní účastníci – Komorní hudba