Robert Hugo
Sbor


Absolvoval fyzikální chemii na přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, hudební teorii na pražské AMU a hudební vědu na brněnské Masarykově univerzitě. Na AMU zároveň studoval varhany u profesorů Milana Šlechty a Jaroslava Tůmy, hře na cembalo se věnoval u Helmuta Frankeho a Johna Tolla. Zkušenosti v oboru staré hudby získal působením v souborech staré hudby v Německu, Polsku, Francii a Velké Británii, především v projektech Holgera Eichhorna a Marcina Bornus Szczycinského.
Od r. 1990 pracuje jako varhaník akademického kostela Nejsv. Salvátora v pražském Klementinu. Krátce působil jako dirigent opery Národního divadla v Brně. Koncertoval v mnoha Evropských zemích a Kanadě. Jako sólista se věnuje převážně historickým varhanám a klávesovým nástrojům jihoněmecké oblasti.
Svou vědeckou i uměleckou práci zasvětil unikátní osobnosti benediktinského barokního skladatele Gunthera Jacoba. Se souborem Capella Regia Praha, který založil r. 1991 se po léta věnuje české a středoevropské barokní hudbě. V posledních letech realizoval řadu operních projektů v barokních divadlech v Českém Krumlově a Valticích.
Výsledkem jeho vědecké i umělecké činnosti je dlouhá řada převážně premiérových nahrávek z oblasti české i světové hudby. Vyučoval hudebně-teoretické předměty na Vysoké škole pro duchovní hudbu v německém Görlitz, je uměleckým vedoucím studijního oboru Teorie a provozovací praxe staré hudby filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Další informace o lektorovi můžete najít na

www.capellaregia.com

Požadovaná úroveň studentů

Všechny úrovně

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, němčina, francouzština, polština

Aktivní účastníci – Sbor

  1. Josef Lát
  2. Jakub Smola
  3. Pavla Látová
  4. Ema Látová
  5. Jitka Sochová
  6. Barbora Novotná
  7. Adéla Šuchmanová
  8. Vít Podroužek
  9. Petra Podroužková
  10. Lenka Kertisová (P)
  11. Marie Kalendová (P)
  12. Jitka Hynková
  13. Jitka Kocůrková (P)
  14. Kateřina Valentová
  15. Marcela Herbrand
  16. Eliška Ryndová
  17. Jiří Podešva
  18. Andrea Mišoňová
  19. Pavel Svoboda
  20. Jaroslav Kocůrek
  21. Hana Soukupová