Robert Hugo
Varhany


Absolvoval fyzikální chemii na přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, hudební teorii na pražské AMU a hudební vědu na brněnské Masarykově univerzitě. Na AMU zároveň studoval varhany u profesorů Milana Šlechty a Jaroslava Tůmy. Kromě toho studoval cembalo u Helmuta Frankeho a Johna Tolla. Zkušenosti v oboru staré hudby získal působením v souborech staré hudby v Německu, Polsku, Francii a Velké Británii, především však v projektech Holgera Eichhorna a Marcina Bornus Szczycinského.

Od r. 1990 působí jako varhaník akademického kostela Nejsv. Salvátora v pražském Klementinu. Krátce působil jako dirigent Janáčkovy opery v Brně. Koncertoval v mnoha Evropských zemích a Kanadě. Jako sólista se věnuje převážně historickým varhanám a klávesovým nástrojům jihoněmecké oblasti.

Svou vědeckou i uměleckou práci zasvětil unikátní osobnosti benediktinského barokního skladatele Gunthera Jacoba. Se souborem Capella Regia Praha, který založil r. 1991 se po léta věnuje české a středoevropské barokní hudbě. V posledních letech realizoval řadu operních projektů v barokních divadlech v Českém Krumlově a Valticích.

Výsledkem jeho vědecké i umělecké činnosti je dlouhá řada převážně premiérových nahrávek z oblasti české i světové hudby. Vyučoval hudebně-teoretické předměty na Vysoké škole pro duchovní hudbu v německém Görlitz, je vedoucím studijního oboru Teorie a provozovací praxe staré hudby filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Další informace o lektorovi můžete najít na

www.capellaregia.com

Navrhovaný repertoár

Hudba hratelná na varhany s krátkou oktávou, ideálně jihoněmecká barokní hudba (J. J. Froberger, G. Muffat, J. Seger, J. C. Kerll, J. J. Fux, W. Ebner, atd), ale také Frescobaldi, Rossi, Cima, možní jsou také Sweelinck, Weckmann, omezeně také J. S. Bach.

Požadovaná úroveň studentů

Pokročilí a profesionálové

Maximální počet studentů

12

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, němčina, francouzština, polština

Aktivní účastníci – Varhany

    1. Jakub Stratílek
    2. Martin Látal
    3. Marie Pluhařová
    4. Jan Hajič