Richard Šeda
Cink


Rodák z Dačic Richard Šeda absolvoval v roce 1996 na konzervatoři v Českých Budějovicích, kde studoval hru na trubku ve třídě Jiřího Pelikána. Již během studia se zajímal o starou hudbu a historicky poučenou interpretaci. S cinkem se poprvé setkal v roce 1998 na nahrávce Michnovy Loutny České Michaela Pospíšila, v jehož souboru Ritornello také získával první zkušenosti s nástrojem. Od roku 2005 se účastnil řady interpretačních kurzů v Praze a ve Francii, mimo jiné pod vedením francouzské cinkenistky Judith Pacquier, s jejímž souborem Les traversées baroques dnes účinkuje. Z dalších zahraničních souborů, s nimiž pravidelně spolupracuje, jmenujme například Concerto Copenhagen a operní projekt v Královské opeře v Kodani v roce 2009 pod vedením Larse Ulrika Mortensena nebo Ensemble Artaserse a evropské koncertní turné s kontratenoristou Philippem Jarousskym v roce 2013. (…)

VÍCE O RICHARDU ŠEDOVI

Další informace o lektorovi můžete najít na

Capella Ornamentata

O třídě

Třída je vhodná pro začínající i středně pokročilé hráče na cink. Zaměříme se především na tvorbu tónu, přednesovou literaturu a nahlédneme do diminuční a improvizační praxe. Součástí lekcí budou nátisková a technická cvičení, kontrola intonace, vedení fráze a zdobení melodie.

Navrhovaný repertoár

Sólový a komorní repertoár 16. a 17. století pro cink – diminuce, canzony, sonáty. Studenti získají materiál od lektora.

Požadovaná úroveň studentů

středně pokročilí, pokročilí a profesionálové

Maximální počet studentů

6

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina

Aktivní účastníci – Cink