Marek Špelina
Ansámbly zobcových fléten


Studoval hru na flétnu na plzeňské konzervatoři, kde nyní vyučuje komorní hudbu a zobcovou flétnu. Ve hře na zobcovou flétnu se zdokonaloval u Jiřího Stivína a dále absolvoval kurzy u N. Hadden, K. Hüntelera, P. Thorby a P. Holtslaga. Působil v souboru Musica Bohemica, je spoluzakladatelem flétnového kvartetu Michael Consort a stálým členem souboru Musica Florea. Spolupracoval také se soubory Solamente Naturali, Collegium Quodlibet Jiřího Stivína, Musica Aeterna, Ad Vocem a dalšími. Podílel se na více než třiceti CD s hudbou od středověku až po současnost, rock nevyjímaje. Je prvním flétnistou orchestru opery Divadla J. K. Tyla v Plzni. S Julií Branou a Jakubem Kydlíčkem tvoří trio zobcových fléten Tre Fontane.

Další informace o lektorovi můžete najít na

Tre Fontane

O třídě

Třída je určena pro studenty uměleckých škol, učitele ZUŠ, středně pokročilé nebo pokročilé amatéry, jakož i profesionály, kteří si chtějí společně zahrát ansámblovou literaturu renesance a baroka. Předpokládá se hráčská vyspělost minimálně na úrovni absolventa II. stupně ZUŠ.

Navrhovaný repertoár

Třída je zaměřena na ansámblový repertoár období renesance a baroka, s možnými přesahy do ranějších i pozdějších období.  Repertoár se vždy vybírá na první lekci, s přihlédnutím k personálnímu a nástrojovému obsazení třídy.

Požadovaná úroveň studentů

Pokročilí - profesonálové

Maximální počet studentů

15

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina

Aktivní účastníci – Ansámbly zobcových fléten

  1. Julie Součková
  2. Petra Součková
  3. Hana Žitníková
  4. Berta Tycarová
  5. Jakub Řehořek
  6. Jitka Petříková
  7. Amálie Bébarová
  8. Anežka Chmelařová
  9. Alžběta Šubrtová
  10. Miloslav Mulač
  11. Anna Endelová
  12. Kateřina Endelová