Kateřina Klementová
Historický tanec - baroko


Tanečnice, choreografka a taneční lektorka. Od dětství se věnuje výrazovému tanci, od r. 2000 pak intenzivně tanci historickému. Absolvovala semináře u Barbary Sparti, Lievena Baerta, Béatrice Massin a dalších. Věnuje se výzkumné činnosti a projektovému managementu v kulturní organizaci NIPOS. Je členkou a choreografkou souboru Chorea Historica organizuje a vede taneční semináře a workshopy pro děti, mládež i dospělé v ČR i zahraničí. V r. 2007 založila českou pobočku italské společnosti pro tanec 19. století La Società di Danza, dlouhodobě spolupracuje s českou společností Jane Austen. Je lektorkou edukačních programů České filharmonie, vyučuje Historický tanec na Konzervatoři Hl.m. Prahy.

Další informace o lektorovi můžete najít na

www.choreahistorica.cz

O třídě

Chcete začít s barokním tancem? Jste hudebníci, zpěváci, které by zajímaly taje barokního tanečního pohybu? Jste tanečníci, kteří se rádi do Valtic vrací, chcete si osvěžit své barokní taneční základy nebo byste rádi poznali barokní tanec jako takový? Letošní třída barokního tance je určena začátečníkům a mírně pokročilým. Budeme se věnovat základům tanečního pohybu a technice barokního tanečního stylu „la belle danse“. Osvojíme si základní taneční kroky i pohyby rukou („port de bras“). Kromě zábavných společenských tanců „contredanses“ zapsaných v r. 1706 R.-A. Feuilletem probudíme v život bombastickou choreografii, která vznikla právě před deseti lety „šitá na míru“ Valtic, a to Tanec divochů („Danse des Sauvages“) z opery Les Indes galantes Jeana-Philippa Rameaua. Oslavíme tak znovu společné setkání a nakonec si ji zatančíme za doprovodu barokního orchestru.

Požadovaná úroveň studentů

Začátečníci a mírně pokročilí

Cvičební úbor

Měkká taneční obuv, pohodlný cvičební oděv (tričko, kalhoty, tepláky, leginy atd., dámy také širokou sukni). Pro závěrečné vystoupení dle možností dobový kostým. Může být i náznakový (pánové: krátké kalhoty, punčochy, volnou košili, eventuelně delší středověkou tuniku bez rukávů, dámy: dlouhá sukně alespoň s malou vlečkou, neboť taková byla móda). Máte-li něco k zapůjčení ostatním, prosím, vezměte s sebou!

Maximální počet studentů

24

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, italština

Aktivní účastníci – Historický tanec - baroko

  1. Zdenka Binková
  2. Marie Štefanová
  3. Vojtěch Pithart
  4. Matěj Bartoň
  5. Radek Dintar
  6. Šárka Dintarová
  7. Jiřina Šmejkalová
  8. Paulína Nitková
  9. Katka Báňová
  10. Veronika Vojířová
  11. Tomáš Krabač
  12. Marie Harigelová
  13. Riccardo Lazzarini
  14. Petra Kanclířová
  15. Ludmila Veselá