Gabor Prehoffer
Zobcová flétna
Komorní hudba


Studoval zobcovou flétnu u Rahel Stoellgerové na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni, kde absolvoval roku 2003. Zúčastnil se rovněž mistrovských kursů Maurice van Lieshouta a Hana Tola. S vídeňským souborem Orpheon Consort vystoupil na řadě koncertů v Rakousku, Itálii, České republice a Maďarsku. Vyučuje na různých letních kursech v Schärdingu v Rakousku (1999), Jindřichově Hradci (2000-2001), maďarské Bélapátfalvě (2003-2004) a na Savaria Workshop v Szombathely. Zde také od roku 2002 vyučuje na zdejším hudebním gymnáziu. Od roku 2021 vyučuje zobcovou flétnu na univerzitě v Rábu (Győr).

O třídě

Třída zobcové flétny je otevřená pro hráče střední a profesionální úrovně. Důraz je v hodinách kladen na společnou práci s basso continuo. Hráči prosíme, aby si dle svých možností zajistili literaturu s doprovodem.

Kurz komorní hudby je určen jak pro hudebníky, tak pro zpěváky se zájmem o společnou hru. Je vítán hudební výběr z období let 1600 a 1800. Kromě již sestavených souborů jsou srdečně zvána také seskupení, která se zformují až ve Valticích – všichni jsou vítáni. Gábor bude poctěn, kdyby v rámci komorní hudby mohl převzít part cembala.

Na hodinách bude přítomen tlumočník do českého jazyka.

Navrhovaný repertoár

Jakékoli skladby se zobcovou flétnou z let 1550 až 1770.

Požadovaná úroveň studentů

Pokročilí a profesionálové

Maximální počet studentů

8 - zobcová flétna, 4 - soubory komorní hudby

Vyučovací jazyky

němčina, maďarština, slovenština

Aktivní účastníci – Zobcová flétna

  1. Jana Eisenhammerová
  2. Magdaléna Klímová
  3. Johana Chlupáčová
  4. Karolína Petrujova
  5. Barbora Formánková
  6. Anna Mazáčková
  7. Barbora Špelinová
  8. Lucie Lerlová
  9. Kateřina Šůsová

Aktivní účastníci – Komorní hudba

  1. Barbora Formánková
  2. Veronika Vaňková
  3. Anna Kerschbaummayer
  4. Francesco Giusta