Lorenzo Charoy
Barokní gestika a herectví


Bilingvní italsko-francouzský herec a divadelní režisér. Herectví studoval od roku 1989 v Grenier Théâtral Maurice Sarrazin a na École Claude Mathieu v Paříži, mj. u Daniela Postala, Clauda Mathieu a Thérèze Barbey.

Nedávno vystoupil v inscenacích „Pyrame et Thisbé“ a „Le bourgeois gentilhomme“, které režíroval Benjamin Lazar, „Bar franco-italien“, v režii Jeana-Clauda Penchenata, v představeních Fabrique à théâtre „Les femmes savantes“ a „Dette d’amour“ od Eugène Durifa, režírovaných Beppe Navellem. Poté, co spolupracoval jako asistent režie na několika představeních (včetně produkcí určených pro děti), režíroval roku 2002 ve vlastní úpravě Ibsenova „Peera Gynta” a v roce 2004 „Pas sages”, založené na různých soudobých textech.

Barokní gestiku a deklamaci studoval u Jeana-Denise Monoryho a Benjamina Lazara. Vystoupil v několika jejich představeních (mj. Moliérův „Le Bourgeois Gentilhomme”  s Le Poéme Harmonique, dirigent Vincent Dumestre, režie Benjamin Lazar). V létě 2007 nastudoval se souborem Collegium Marianum serenatu A. Caldary “La contesa dei numi” v barokním divadle v Českém Krumlově. Roku 2011 se podílel na nastudování opery “Egisto”, kterou režíroval Jérôme Correas a v současnosti připravuje s Fabrique à Théâtre Molièrovy „Les Fâcheux“ a pro Théatre de l’Arc-en-ciel „Bratry Karamazovy“.

O třídě

Studenti nechť si laskavě přečtou a přivezou český překlad Shakespearovy Bouře.

Prosím, přivezte černé oblečení pro vystoupení a cokoliv, co považujete za vhodné.

Navrhovaný repertoár

William Shakespeare – Bouře

Požadovaná úroveň studentů

všechny úrovně

Maximální počet studentů

10

Vyučovací jazyky

franzouzština, italština, angličtina