Kateřina Klementová
Historický tanec (renesance)


Tanečnice, choreografka a taneční lektorka. Od dětství se věnuje výrazovému tanci, od r. 2000 pak intenzivně tanci historickému. Absolvovala semináře u Barbary Sparti, Lievena Baerta, Béatrice Massin a dalších. Věnuje se výzkumné činnosti a projektovému managementu v kulturní organizaci NIPOS. Je členkou a choreografkou souboru Chorea Historica organizuje a vede taneční semináře a workshopy pro děti, mládež i dospělé v ČR i zahraničí. V r. 2007 založila českou pobočku italské společnosti pro tanec 19. století La Società di Danza, dlouhodobě spolupracuje s českou společností Jane Austen. Je lektorkou edukačních programů České filharmonie, vyučuje Historický tanec na Konzervatoři Hl.m. Prahy.

Další informace o lektorovi můžete najít na

www.choreahistorica.cz
www.janeausten.cz

O třídě

Budeme se věnovat italskému dvorskému tanci 15. století ze sbírek tanečních mistrů Domenica da Piacenza, Guglielma Ebrea/Giovanniho Ambroisa a Antonia Cornazana. Práce třídy se zaměří na techniku pohybu, osvojení si základních tanečních kroků a rekonstrukci několika originálních choreografií z 2. poloviny 15. století. Budeme se zamýšlet i nad otázkami dobového tanečního stylu, gestikou ad.

Třída je určena účastníkům nad 15 let.

Navrhovaný repertoár

https://it.wikipedia.org/wiki/Guglielmo_Ebreo_da_Pesaro

Požadovaná úroveň studentů

Začátečníci a mírně pokročilí

Cvičební úbor

Měkká taneční obuv, pohodlný cvičební oděv (tričko, kalhoty, tepláky, leginy atd., dámy také širokou sukni). Pro závěrečné vystoupení dle možností dobový kostým. Může být i náznakový (pánové: krátké kalhoty, punčochy, volnou košili, eventuelně delší středověkou tuniku bez rukávů, dámy: dlouhá sukně alespoň s malou vlečkou, neboť taková byla móda). Máte-li něco k zapůjčení ostatním, prosím, vezměte s sebou!

Maximální počet studentů

24

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, italština

Aktivní účastníci – Historický tanec (renesance)

  1. Kamila Bleierová
  2. Barbora Šmídová
  3. Kateřina Báňová
  4. Kristýna Petříčková
  5. Milena Gabrielová
  6. Markéta Hugová
  7. Michaela Havlová
  8. Jan Patík
  9. Vojtěch Pithart
  10. Riccardo Lazzarini
  11. Ivan Kolenčiak
  12. Jakub Svoboda