Hana Slačálková
Historický tanec (baroko)


Vystudovala obor taneční věda na HAMU v Praze. Dobovému tanci a barokní taneční estetice se profesionálně věnuje od roku 1998. Jako tanečnice spolupracovala s mnoha významnými choreografy při rekonstrukcích barokních oper i dalších významných děl z období 16.–18. století (např. s H. Kazárovou, D. Wortelboer, M. Leclercqem, S. T´Hooft aj.). Se svými tanečníky vystupuje převážně s rekonstrukcemi barokních tanců již řadu let v rámci různých festivalů.
Choreografie do barokních oper: J. H. Schmelzer – Herkules und Onfale, G. Bononcini – La Nemica d´Amore, A. Caldara – Scipione Affricano il Maggiore, A. Caldara – L´Asilo d´Amore. Choreografie do historických filmů a seriálů: Jindřich IV. Navarrský, Borgia, Interlude in Prague, Britannia, Knightfall, Edmond, Marie Terezie aj. Každoročně vede semináře zaměřené na barokní tanec v Praze i po celé republice. Dějiny tance a baletu a historické tance vyučuje na Pražské taneční konzervatoři.

O třídě

Seminář je určen pro zájemce, kteří již mají alespoň základní povědomí a dovednosti v oblasti barokního tance.V praxi se budeme pečlivě věnovat rozvíjení základů a principů barokní taneční techniky, tanečnímu držení těla a vnímání prostoru. Procvičíme si také základní barokní krokové motivy a naučíme se je používat v různých směrech, variacích i kombinacích.

Navrhovaný repertoár

Hlavní náplní semináře bude král mezi barokními tanci- menuet, a to rovnou jeho divadelní párová forma – Menuet a deux. Na tento vskutku již scénický tanec si můžeme troufnout právě i s mírně pokročilými studenty. Od této náročnější práce se také odreagujeme některými skupinovými kontratanci.

Požadovaná úroveň studentů

Mírně pokročilí

Maximální počet studentů

16

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, němčina

Aktivní účastníci – Historický tanec (baroko)

  1. Monika Šmídová
  2. Markéta Krumphanzlová
  3. Klára Šmídová
  4. Kateřina Bílková
  5. Martin Bažil
  6. Olga Pavlišová
  7. Michaela Prchlíková
  8. Dana Mareková
  9. Ondřej Pometlo
  10. Tereza Pavlíčková
  11. Zdeněk Nedvěd
  12. Gianmarco Armellin
  13. Zdeněk Pospíšil
  14. Alena Sobolíková
  15. Petra Kanclířová
  16. Zdeněk Linka