Nová flétnová třída


Díky velkému zájmu o přidáváme další flétnovou třídu! Povede ji flétnistka ANNA MIKOLAJKOVÁ a více o ní se můžete dozvědět ZDE.
Upozorňujeme všechny stávající účastníky kurzů, že přehlašování z ostatních tříd do třídy Anny Mikolajkové bude možné od 15. června. Děkujeme za pochopení!

Registrace


Vážení přátelé,
s radostí oznamujeme, že přihlášky byly aktivovány, a od nynějška se můžete přihlašovat do svých oblíbených tříd!

Přihlášky


Drazí přátelé,
předpokládaný termín spuštění přihlášek je 10. února. Do této doby pro vás budeme aktualizovat webové stránky a profily letošních lektorů.
 

MLŠSH 2016


S radostí oznamujeme, že na 28. ročník MLŠSH Valtice se můžete těšit od 2. do 10. července 2016.

L'Amfiparnaso


7/7/20:00 Orazio Vecchi: L´Amfiparnaso (Vokální soubor Victoria a taneční soubor En Garde)
Zámecké barokní divadlo ve Valticích 2015
© Nadja Meister
Fotografie ZDE


Fotografie


Přidáváme první fotografie, které nám poslala Ľubica Dzúriková. Prohlédněte si je ZDE.
Máte také nějaké? Pošlete nám je a my se o ně podělíme s dalšími účastníky kurzu.

Dotazník


Vážení pářátelé,
jako každý rok budeme moc rádi za cennou zpětnou vazbu, kterou nám poskytnete prostřednictvím online DOTAZNÍKU.
Tento jedinečný zdroj informací nám slouží jako podklad pro zlepšení do dalšího roku a vždy se zde také objeví zajímavé nápady.
Při té příležitosti chceme vyzvat všechny, kteří ve Valticích fotografovali a natáčeli, aby nám výběr fotografií či videí dle libosti poslali. Rádi se o vzpomínky na letní školu podělime se všemi účastníky na Facebooku, případně i webových stránkách. Posílejte na klotylda@early-music.cz
Pokud máte chvilku, vyplňte prosím dotazník prostřednictvím odkazu níže.
Předem děkujeme a těšíme se příští rok ve Valticích!

Sharebox


[:cs]Sub olea pacis et palma virtutis:  Noty pro zpěváky a partituru najdete ke stažení ZDE.[:en]Sub olea pacis et palma virtutis:  Both complete score and arias or choral score are available to download HERE.[:]

Newsletter


Přejete si dozvědět se o zásadních novinkách MLŠSH Valtice? Zaregistrujte si náš občasný newsletter, který během roku vypíchne hlavní mezníky příprav nadcházejícího ročníku.
Buďte v obraze a registrujte se ZDE.

LEKTOŘI & TŘÍDY 2015


Třídy jsou kompletní a seznam lektorů také. Čekáme sice ještě na pár upřesnění k některým třídám, ale vy už můžete pečlivě studovat letošní program výuky.
Přihlášky budou spuštěny během února a až to přijde, dáme vám vědět prostřednictvím e-mailu.

MLŠSH 2015


S radostí vám oznamujeme, že další Valtice se budou konat v termínu 4. – 12. 7. 2015. Můžete se těšit na nové, ale i vaše oblíbené třídy a lektory. Přípravy jsou v plném proudu!

NOTY


Všechny notové materiály, které nám lektoři v předstihu pošlou, se objevují v našem SHAREBOXU, kde si je můžete stáhnout a dopředu vytisknout.

DIOCLESIAN


Hudební materiál pro závěrečné koncertně baletní představení opery Dioclesian od H. Purcella je ke stažení ZDE

PLNÉ TŘÍDY


Hlásíme, že třídy Beatriz Lafont, Františka Dofka, Petra Zejfarta a Lucie Duškové jsou již plné. Takže neváhejte s přihláškou!

Volná místa v internátu


Milí přátelé,
s radostí oznamujeme všem nečlenům, že můžeme nabídnout volná místa v internátě vinařské školy. Kdo má zájem, ať neváhá!

NOVÁ FLÉTNOVÁ TŘÍDA!


V reakci na zrušené flétnové kurzy v Prachaticích pro Vás otevíráme ještě jednu flétnovou třídu.
Jakub Kydlíček Vás přivítá ve třídě Středověká, renesanční a barokní zobcová flétna.
Profil lektora a třídy připravujeme a dodatečně také doplňujeme do přihlášky. Ta by měla být spuštěna tento týden!

CENY A PŘIHLÁŠKY


Jistě jste si všimli zvýšení cen nejen kurzovného, ale také ubytování. Je to způsobeno  růstem nákladů na pořádání letní školy daným změnou cenové politiky Vinařské školy. Letošní ročník také doprovázejí komplikace spojené s plánovanou rekonstrukcí Zámku Valtice. S radostí však můžeme oznámit, že problém o zajištění alternativních prostor je téměř vyřešen a navíc přinese mnoho zajímavých vylepšení oproti minulým ročníkům. Dále se snažíme reflektovat ohlasy týkající se stravování.
Díky zmíněným skutečnostem se zpozdila aktualizace letošního webu a přihlášky proto spustíme na konci února.
Věřte, že děláme vše pro to, aby letní škola proběhla tak příjemně jako v předchozích letech a doufáme, že vás letošní program zaujme mnohými novinkami.

Valtice 2014


[:cs]Až do 19. století platilo, že žádná táž hudební skladba, žádná opakující se fráze nesmí zaznít stejně. Skladatelé v různé míře předpokládali, že interpreti jejich skladby v jistém smyslu „dokomponují“ dle dobových zvyklostí. Valtické kurzy se o objevování těchto zvyklostí snaží odjakživa. Pomáhají hudebníkům zbavit se mechanického vnímání notového zápisu, které zejména ve druhé polovině 20. století způsobilo mnoho muzikální a pedagogické sterility a jednostrannosti. Každý dobový interpretační styl byl vždy závislý na nějakém lidském společenství, které dané zvyklosti vytvářelo, udržovalo a také měnilo. Objevování zapomenutých časů by mělo být i dnes kreativním a dobrodružným společným dílem, tak jak tomu bylo vždy i v minulosti. Proto se letošní Valtice pokusí o intenzivnější propojení jednotlivých tříd a oborů ve společných projektech. … MORE…Více…