Nicolle Klinkeberg
Historický tanec (renesance 16. stol.)
obtiznost_lektora


Nicolle Klinkeberg studovala muzikologii na Univerzitě v Utrechtu. Během studií objevila svoji vášeň pro historický tanec. Intenzivně studovala různé taneční styly včetně modetního tance a získala diplom specialistky na folklorní tanec. Zajímala se i o historický tanec, který se nakonec stal jejím hlavním oborem. Studovala u mistrů jako je Lieven Baert, Markus Lehner a Sigrid T’Hooft. Absolvovala semináře s Béatrice Maasin, Anou Yepes, Kajem Sylegårdem a dalšími. V roce 1999 začala vyučovat historický tanec, především renesanční a barokní. V sousačnosti vyučuje dvě skupiny historického tance v Mnichově a pravidelně také pořádá taneční workshopy. Mezi lety 2014 a 2015 učila historické tance na University of Music v Trossingenu..

Jako tanečnice vystupovala v řadě produkcí; mezi nimi také u Lievena Baerta a Mila Pabla Momma. Od roku 2007 je členkou skupiny Corpo Barocco vedené Sigrid T’Hooft, pod jejímž vedením Nicolle vystupovala v Händelových operách ‚Radamisto‘ (Karlsruhe 2009-2010) and ‚Amadigi‘ (Göttingen 2012).

Vystoupila také ve vlastních produkcích, do kterých promítá svůj zvláštní zájem v propojování různých tanečních stylů: ‚East of the Sun, West of the Moon‘ (2004), ‚Still Life in Motion‘ (2007), ‚(In) Pieces‘ (2011) a ‚Footnotes‘ (2012).

Další informace o lektorovi můžete najít na

Nicolle Klinkeberg

Navrhovaný repertoár

Italské tance okolo roku 1600, převážně z repertoáru Fabricia Carosa (1581/1600) and Cesare Negriho (1602).

Požadovaná úroveň studentů

středně pokročilá

Maximální počet studentů

20

Vyučovací jazyky

angličtina, němčina, nizozemština

Aktivní účastníci – Historický tanec

Aktivní účastníci – Volitelná třída