Marek Štryncl
Sbory & vokální ansámbly (opera)
obtiznost_lektora


Dirigent, violoncellista, sbormistr a skladatel Marek Štryncl (1974, Jablonec n.N) zastával již během studia na konzervatoři v Teplicích funkci koncertního mistra Severočeské filharmonie. Absolvoval pražskou Akademii múzických umění v oboru dirigování (2002) a studoval violoncello na Dresdner Akademie für alte Musik. Zároveň se zúčastnil mnoha kurzů zaměřených na stylovou interpretaci (Chinon, Mainz, Basel, Valtice…)

Jako dirigent a sbormistr spolupracuje s význačnými komorními a symfonickými orchestry, sbory, ansámbly a sólisty (např. Magdaléna Kožená, Phillipe Jaroussky, The New Israeli Vocal Ensemble, Boni Pueri, Orlando Consort, Pražský komorní sbor, Les Musiciens du Paradis, Pražská komorní filharmonie…). Jeho repertoár zahrnuje tvorbu od raného baroka až po romantismus a soudobé skladby. (…)

VÍCE O MARKU ŠTRYNCLOVI

Další informace o lektorovi můžete najít na

Marek Štryncl
Musica Florea

 

O třidě

Základním repertoárem této sborové třídy bude rozmanitá a okouzlující hudba opery Král Artuš H. Purcella. Právě sborové části patří k důležitým nositelům myšlenek a emocí staroanglických pohádkových legend, které H. Purcell operně zpracovával.

Tato třída na konci kurzů vystoupí na závěrečném představení, kterého se také zúčastní taneční třída Františka Dofka, barokní orchestr Jiřího Sychy a třída herectví a gestiky francouzského herce Lorenza Charoy, který se ujme i režisérské funkce.

Noty pro sbor stahujte ZDE.

Zveme všechny sólové zpěvačky a zpěváky , aby se tohoto projektu zúčastnili. Noty stahujte ZDE.

ZDE je k nahlédnutí partitura opery. Pište nejlépe předem, co byste si kdo chtěli zazpívat.

Maximální počet studentů

neomezeno

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina

Aktivní účastníci – Sbory & vokální ansámbly

Aktivní účastníci – volitelná třída