Marek Špelina
Ansámbly zobcových fléten
obtiznost_lektora


Studoval hru na flétnu na plzeňské konzervatoři, kde nyní vyučuje komorní hudbu. Ve hře na zobcovou flétnu se zdokonaloval u Jiřího Stivína a dále absolvoval kurzy u N. Hadden, K. Hüntelera, P. Thorby a P. Holstaga. K jeho komorním aktivitám patří osmileté působení v souboru Musica Bohemica, flétnovém kvartetu Michael Consort a souboru Musica Florea. Spolupracuje také se soubory Collegium Quodlibet, Musica Aeterna, Ad Vocem a dalšími, s nimiž se podílel na více než třiceti CD s hudbou od středověku až po současnost, rock nevyjímaje. Je prvním flétnistou orchestru opery Divadla J. K. Tyla v Plzni. Je rovněž spoluzakladatelem tria zobcových fléten Tre Fontane.

Další informace o lektorovi můžete najít na

Tre Fontane

O třidě

Třída je určena pro studenty uměleckých škol, učitele ZUŠ, středně pokročilé nebo pokročilé amatéry, jakož i profesionály, kteří si chtějí společně zahrát ansámblovou literaturu renesance a baroka. Předpokládá se hráčská vyspělost alespoň na úrovni II. stupně ZUŠ.

Navrhovaný repertoár

Třída je zaměřena na ansámblový repertoár období renesance a baroka, s možnými přesahy do ranějších i pozdějších období. 

Repertoár se vždy vybírá na první lekci, s přihlédnutím k personálnímu a nástrojovému obsazení třídy.

Požadovaná úroveň studentů

2. Pokročilí

Maximální počet studentů

15

Aktivní účastníci – Ansámbly zobcových fléten

  1. Julie Součková
  2. Jitka Petříková
  3. Angela Doneis
  4. Veronika Šedová
  5. Jana Vašinková
  6. Lucie Sochová

  1. Leona Pazderová (P)
  2. Halka Vašinková (P)