Marek Špelina
Ansámbly zobcových fléten
obtiznost_lektora


Studoval hru na flétnu na plzeňské konzervatoři, kde nyní vyučuje komorní hudbu. Ve hře na zobcovou flétnu se zdokonaloval u Jiřího Stivína a dále absolvoval kurzy u N. Hadden, K. Hüntelera, P. Thorby a P. Holstaga. K jeho komorním aktivitám patří osmileté působení v souboru Musica Bohemica, flétnovém kvartetu Michael Consort a souboru Musica Florea. Spolupracuje také se soubory Collegium Quodlibet, Musica Aeterna, Ad Vocem a dalšími, s nimiž se podílel na více než třiceti CD s hudbou od středověku až po současnost, rock nevyjímaje. Je prvním flétnistou orchestru opery Divadla J. K. Tyla v Plzni. Je rovněž spoluzakladatelem tria zobcových fléten Tre Fontane.

Další informace o lektorovi můžete najít na

Tre Fontane

O třidě

Třída je určena pro studenty uměleckých škol, učitele ZUŠ, středně pokročilé nebo pokročilé amatéry, jakož i profesionály, kteří si chtějí společně zahrát ansámblovou literaturu renesance a baroka. Předpokládá se hráčská vyspělost alespoň na úrovni II. stupně ZUŠ.

Navrhovaný repertoár

Třída je zaměřena na ansámblový repertoár období renesance a baroka, s možnými přesahy do ranějších i pozdějších období. 

Repertoár se vždy vybírá na první lekci, s přihlédnutím k personálnímu a nástrojovému obsazení třídy.

Požadovaná úroveň studentů

2. Pokročilí

Maximální počet studentů

15

Aktivní účastníci – Ansámbly zobcových fléten

  1. Julie Součková
  2. Jitka Petříková
  3. Veronika Šedová
  4. Jana Vašinková
  5. Lucie Sochová
  6. Berta Tycarová
  7. Petra Součková
  8. Miloslav Mulač
  9. Kateřina Endelová
  10. Anna Endelová

  1. Leona Pazderová (P)
  2. Halka Vašinková (P)