Kateřina Klementová
Historický tanec
obtiznost_lektora


Kateřina Klementová, Ph.D. je tanečnice, choreografka a taneční lektorka. Od dětství se věnuje výrazovému tanci, od roku 2000 pak intenzivně tanci historickému. Je členkou a choreografkou souboru Chorea Historica (um. ved. Eva Kröschlová), pro který vytvořila (a spoluvytvářela) několik pořadů, např. Barokní výzvy, Amor mio… aneb jak se v tanci dorozuměti vějířem, Korzáři a piráti, Turcaria či Salón český. Je absolventkou domácích i zahraničních kurzů pod vedením Barbary Sparti, Lievena Baerta, Glorie Giordano, Françoise Denieau, Bruny Gondoni aj. Organizuje a vede taneční semináře a workshopy pro děti i dospělé v ČR (např. dětská taneční dílna „Piccoli“ při Letních slavnostech staré hudby v Praze, Tance pozdní gotiky a rané renesance při Národní galerii v Praze, pravidelné workshopy tance 19. století společnosti Jane Austen Brno ad.). V r. 2007 založila českou pobočku italské společnosti pro tanec 19. století La Società di Danza. Starému tanci věnuje i svou vědeckou činnost na Univerzitě Karlově.

Další informace o lektorovi můžete najít na

Chorea Historica
Jane Austen CZ

O třidě

Budeme se věnovat italskému dvorskému renesančnímu tanci 2. poloviny 16. století. Zaměříme se na repertoár ranějších sbírek tohoto období, tj. zejména Il Ballarino („Tanečník“) Fabritia Carosa z r. 1581; prozkoumáme jednu z prvních sbírek o gagliardě, esenciálním tanci renesanční Evropy, kterou je „Ballo della Gagliarda“ Lutia Compassa z r. 1560. Nebudou chybět ani dobové taneční hry (Caccia d´Amore či Ballo del Piantone) a rozpravy o dobové etiketě.

Třída je určena jak začátečníkům, tak mírně pokročilým, ale také všem, kdo mají o dané období zájem.

Co na sebe?  

Pro závěrečné vystoupení dle možností dobový kostým. Může být i náznakový (pánové: krátké kalhoty, punčochy, volnou košili se širokými rukávy, dámy: dlouhá široká sukně,  košilka, živůtek). Máte-li něco k zapůjčení ostatním, prosím, vezměte s sebou. Pánové! Vezměte si pokrývku hlavy (klobouk nebo baret), dámy si s sebou nabalí kapesníček a vějíř, ať mají během tance s čím flirtovat.

Máte-li něco k zapůjčení ostatním, prosím, vezměte s sebou.

Třída je určena tanečníkům od 15 let.

Požadovaná úroveň studentů

1. Začátečníci a mírně pokročilí

Cvičební úbor

Měkká taneční obuv, pohodlný cvičební oděv (tričko, kalhoty, tepláky, leginy atd., dámy také širokou sukni).

Maximální počet studentů

24