Jürgen Banholzer
Sólový zpěv /
Vokální komorní hudba (s nástroji i bez nich)
obtiznost_lektora


Jürgen Banholzer studoval hru na varhany v Bostonu (USA) u Jamese Davida Christie, na Musikhochschule ve Stuttgartu u Ludgera Lohmanna (za podpory stipendia Studienstiftung des Deutschen Volkes) a u Jeana Boyera na Conservatoire National Supérieur de Musique v Lyonu. Zpěv studoval na Schole Cantorum v Basileji, později získal titul PhD v oboru hudební vědy na univerzitě v Mohuči.

Jako varhaník vystupuje v Německu, Rakousku, Francii a Švýcarsku. Největší pozornost věnuje varhanní hudbě a varhanám 17. a 18. století. Jako hráč continua (cembalo, varhany) vystupuje se soubory Johann Rosenmüller Ensemble, Freiburger Barockorchester, Balthasar-Neumann-Ensemble, L’Arpa festante, La Dolcezza, Stefan Temmingh & Ensemble, ad.

(…)

VÍCE O JÜRGENU BANHOLZEROVI

Další informace o lektorovi můžete najít na

La Gioia Armonica

O třidě

Sólový zpěv

Dopoledne

Vokální komorní hudba (s nástroji i bez nich)

Odpoledne

Tento kurz je otevřen také skupinám složeným z několika zpěváků nebo zpěváků a instrumentalistů, kteří chtějí společně pracovat na konkrétním repertoáru během celého týdne. Mohou si zvolit buď jednu větší skladbů (např. Buxtehude Magnificat jako minulý rok) nebo sadu menších děl ve stejném složení hudebníků (jakákoliv kombinace je možná; například: árie pro soprán, dvoje housle a continuo, nebo madrigaly pro CCATB). Vytvořené skupiny by měly projít kurzem ve stejném složení od začátku až do konce. Skupiny budou v ideálním případě zkoušet jednu hodinu každé odpoledne, aby mohlo být dosaženo pokroku.

Ansámbly, které se chtějí účastnit kurzu, zašlou svůj repertoárový výběr do konce května na e-mailovou adresu klotylda@early-music.cz. Specifikujte prosím rovněž hudební zkušenosti své i svých spoluhráčů.

Dle počtu studentů a zaslaných materiálů se rozhodneme, kdo bude mít možnost se zúčastnit a jakou časovou propozici získá. Záměrem je výběr tří nebo čtyř ansámblů, které budou denně cvičit.

Navrhovaný repertoár

Sólový zpěv

Italský nebo německý repertoár 17. a 18. století; anglická hudba – Dowland a další skladatelé loutnové hudby, Purcell, Händell.

Prosím studenty, aby mi poslali výběr skladeb, na kterých chtějí pracovat, a to nejlépe do poloviny června na tuto e-mailovou adresu: juergen.banholzer@la-gioia-armonica.de

Vokální komorní hudba (s nástroji i bez nich)

Přineste si jakýkoliv italský nebo německý repertoár pro zpěv i nástroje: árie, dueta, ansámblovou hru atd. Zpěváci si mohou zvolit madrigaly nebo moteta, které chtějí zpívat a capella.

Požadovaná úroveň studentů

3. Velmi pokročilí a profesionálové

Maximální počet studentů

Sólový zpěv: 8 / Vokální komorní hudba: 15

Aktivní účastníci – Sólový zpěv

  1. Zbyněk Šír
  2. Karolína Grebeníčková
  3. Anna Petrtylová
  4. Monika Machovičová
  5. Anežka Mišoňová
  6. Lucie Kořínková
  7. Veronika Kladivová
  8. Garth Johnson

Aktivní účastníci – Vokální komorní hudba

  1. Martina Záhorová
  2. Lukáš Hrubeš
  3. Lukáš Grygerek
  4. Blanka Křížová
  5. Klára Grygerková
  6. Kristina Archer
  7. Marek Zeman
  8. Vendula Chmelíková
  9. Gabi Rupp
  10. Michaela Vormaier
  11. Jörg Eschner
  12. Jaroslav Kocůrek
  13. Franziska Sweerts-Sporck