Daniel Deuter
Barokní housle
obtiznost_lektora


Daniel Deuter se narodil v Mülheimu nad Rýnem. Studoval houslovou hru u Tibora Istvánffyho a Geoffreyho Whartona. Zájem o provozování staré hudby ho přivedl ke spolupráci s Philippem Herreweghem, Jordi Savallem, Friederem Berniusem, Reinhardem Goebelem, Konradem Junghänelem či René Jacobsem. V rámci projektů zaměřených na komorní hudbu, v nichž byli jeho spoluhráči například Peter Kooi, Jed Wentz, Marie Leonhardtová, Silas Standage, Daniel Hope či Michala Petri, navštívil celou řadu evropských a asijských zemí a účinkoval též v Kanadě, Spojených státech a Jižní Americe. Daniel Deuter vede orchestrální workshopy, je poradcem několika mladých ansámblů a vyučuje hru na barokní housle (Mezinárodní letní škola staré hudby Valtice, Le parlement de Musique, Michaelsteiner Sommerakademie, letní hudební škola Bednarska ve Varšavě).

Společně se svým souborem CordArte z Kolína nad Rýnem se věnuje provozování komorní hudby 17. století.

Od roku 1993 je koncertním mistrem Batzdorfer Hofkapelle, která se zaměřuje na scénická provedení oper a dalších děl převážně z okruhu drážďanských skladatelů. Od roku 2013 vyučuje hru na barokní housle na Hudební Akademii v polské Bydhošti. Má na svém kontě nahrávky pro labely Supraphon, Musicom, Pan-Classics, Raumklang, Kammerton a Accent.

Další informace o lektorovi můžete najít na

CordArte.de

Batzdorfer Hofkapelle

O třidě

Velice mě těší, že mohu letos vést houslovou třídu v krásném prostředí letní školy ve Valticích. S radostí provedu žáky, studenty a všechny milovníky staré hudby v oboru houslí a violy krásným repertoárem od Monteverdiho k Myslivečkovi a dám jim nahlédnout do tajů dobového vkusu, zdobení a techniky hry.

I méně zkušení hráči, kteří však mají zájem a otevřenou mysl, mohou ve Valticích zažít krásné okamžiky s hudbou a získanou zkušenost přímo na místě využít v komorní hře s ostatními hráči.

Navrhovaný repertoár

Ortiz, Uccellini, Marini, Castello, Legrenzi, Corelli, Gallo, Scarlatti, Gibbons, Purcell, Schmelzer, Kerll, Biber, Pandolfi-Mealli, Gabrielli, Schenk, Reincken, Buxtehude, Birckenstock, Heinichen, Bach and sons, Graun, Pisendel, Janitsch, Handel, Goldberg a další

Požadovaná úroveň studentů

2. Pokročilí (Každý, kdo drží housle v levé a smyčec v pravé ruce. :-)

Maximální počet studentů

12

Aktivní účastníci – Barokní housle

  1. Daniel Podroužek
  2. Jakub Tomaszewski
  3. Viktor Tomek
  4. Almut Pöhl
  5. Milan Plocek
  6. Jana Kovářová
  7. Joshua Jones
  8. Matěj Klimeš
  9. Jonáš Kolomý
  10. Blanka Karnetová
  11. Barbora Housová

  1. Zuzana Puchelová (P)