Daniel Deuter
Barokní housle
obtiznost_lektora


Daniel Deuter se narodil v Mülheimu nad Rýnem. Studoval houslovou hru u Tibora Istvánffyho a Geoffreyho Whartona. Zájem o provozování staré hudby ho přivedl ke spolupráci s Philippem Herreweghem, Jordi Savallem, Friederem Berniusem, Reinhardem Goebelem, Konradem Junghänelem či René Jacobsem. V rámci projektů zaměřených na komorní hudbu, v nichž byli jeho spoluhráči například Peter Kooi, Jed Wentz, Marie Leonhardtová, Silas Standage, Daniel Hope či Michala Petri, navštívil celou řadu evropských a asijských zemí a účinkoval též v Kanadě, Spojených státech a Jižní Americe. Daniel Deuter vede orchestrální workshopy, je poradcem několika mladých ansámblů a vyučuje hru na barokní housle (Mezinárodní letní škola staré hudby Valtice, Le parlement de Musique, Michaelsteiner Sommerakademie, letní hudební škola Bednarska ve Varšavě).

Společně se svým souborem CordArte z Kolína nad Rýnem se věnuje provozování komorní hudby 17. století.

Od roku 1993 je koncertním mistrem Batzdorfer Hofkapelle, která se zaměřuje na scénická provedení oper a dalších děl převážně z okruhu drážďanských skladatelů. Od roku 2013 vyučuje hru na barokní housle na Hudební Akademii v polské Bydhošti. Má na svém kontě nahrávky pro labely Supraphon, Musicom, Pan-Classics, Raumklang, Kammerton a Accent.

Další informace o lektorovi můžete najít na

CordArte.de

Batzdorfer Hofkapelle

O třidě

Velice mě těší, že mohu letos vést houslovou třídu v krásném prostředí letní školy ve Valticích. S radostí provedu žáky, studenty a všechny milovníky staré hudby v oboru houslí a violy krásným repertoárem od Monteverdiho k Myslivečkovi a dám jim nahlédnout do tajů dobového vkusu, zdobení a techniky hry.

I méně zkušení hráči, kteří však mají zájem a otevřenou mysl, mohou ve Valticích zažít krásné okamžiky s hudbou a získanou zkušenost přímo na místě využít v komorní hře s ostatními hráči.

Navrhovaný repertoár

Ortiz, Uccellini, Marini, Castello, Legrenzi, Corelli, Gallo, Scarlatti, Gibbons, Purcell, Schmelzer, Kerll, Biber, Pandolfi-Mealli, Gabrielli, Schenk, Reincken, Buxtehude, Birckenstock, Heinichen, Bach and sons, Graun, Pisendel, Janitsch, Handel, Goldberg a další

Požadovaná úroveň studentů

2. Pokročilí (Každý, kdo drží housle v levé a smyčec v pravé ruce. :-)

Maximální počet studentů

12