Brian Wright
Loutna & romantická kytara
obtiznost_lektora


Brian Wright je absolventem londýnské Trinity College of Music; nástrojovou hru studoval u A. Rooleye, A. Kramerové a M. Jesseta, skladbu u A. Gilberta.

Jako interpret i lektor koncertoval a působil v USA (hudební centrum při Cornell University), po celé Evropě i na Dálném Východě (Itálie, Španělsko, Belgie, Ukrajina, Čína…). Doma i v cizině pořídil řadu rozhlasových a televizních nahrávek, s J. Griffetem natočil CD původních písní ke hrám W. Shakespeara. Mezi jeho pedagogické zájmy patří sólová renesanční a barokní loutna a hra Dowlanda, Bacha a Weisse na moderní klasickou kytaru. Zajímá se také o hru kytarové hudby raného 19. století na původní nástroje.

VÍCE O BRIANU WRIGHTOVI

Další informace o lektorovi můžete najít na

Brian Wright
Modern Lute Music
The Lute Society
Société Française de Luth
Corda Music Publications
Verlag Dohr
Savarez
YouTube – hledat „Brian Wright, lute“

O třidě

Účastníci této třídy budou studovat techniky používané v interpretaci renesančních skladeb pro sólovou loutnu a kytaru pocházejících z Anglie i ostatních evropských zemí, včetně španělské hudby pro vihuelu a repertoáru lute song. Účastníci, kteří si přivezou barokní loutnu, budou studovat skladby předních barokních skladatelů, jako jsou J. S. Bach nebo S. L. Weiss.

Třída je otevřená i hráčům na barokní kytaru. Klasické kytaristy povede lektor k tomu, aby interpretovali hudbu skladatelů 19. století historicky poučeným stylem.

Vzhledem k tomu, že je Brian Wright i jedním z předních současných autorů skladeb pro loutnu, rád se seznámí s vlastními aranžmá či skladbami studentů a poskytne k nim zpětnou vazbu.

Navrhovaný repertoár

Třída Briana Wrighta se bude zabývat hudbou pro drnkací strunné nástroje 16., 17., 18. a 19. století.

Požadovaná úroveň studentů

všechny úrovně

Maximální počet studentů

15