Brian Wright
Loutna & romantická kytara
obtiznost_lektora


Brian Wright je absolventem londýnské Trinity College of Music; nástrojovou hru studoval u A. Rooleye, A. Kramerové a M. Jesseta, skladbu u A. Gilberta.

Jako interpret i lektor koncertoval a působil v USA (hudební centrum při Cornell University), po celé Evropě i na Dálném Východě (Itálie, Španělsko, Belgie, Ukrajina, Čína…). Doma i v cizině pořídil řadu rozhlasových a televizních nahrávek, s J. Griffetem natočil CD původních písní ke hrám W. Shakespeara. Mezi jeho pedagogické zájmy patří sólová renesanční a barokní loutna a hra Dowlanda, Bacha a Weisse na moderní klasickou kytaru. Zajímá se také o hru kytarové hudby raného 19. století na původní nástroje.

VÍCE O BRIANU WRIGHTOVI

Další informace o lektorovi můžete najít na

Brian Wright
Modern Lute Music
The Lute Society
Société Française de Luth
Corda Music Publications
Verlag Dohr
Savarez
YouTube – hledat „Brian Wright, lute“

O třidě

Účastníci této třídy budou studovat techniky používané v interpretaci renesančních skladeb pro sólovou loutnu a kytaru pocházejících z Anglie i ostatních evropských zemí, včetně španělské hudby pro vihuelu a repertoáru lute song. Účastníci, kteří si přivezou barokní loutnu, budou studovat skladby předních barokních skladatelů, jako jsou J. S. Bach nebo S. L. Weiss.

Třída je otevřená i hráčům na barokní kytaru. Klasické kytaristy povede lektor k tomu, aby interpretovali hudbu skladatelů 19. století historicky poučeným stylem.

Vzhledem k tomu, že je Brian Wright i jedním z předních současných autorů skladeb pro loutnu, rád se seznámí s vlastními aranžmá či skladbami studentů a poskytne k nim zpětnou vazbu.

Navrhovaný repertoár

Třída Briana Wrighta se bude zabývat hudbou pro drnkací strunné nástroje 16., 17., 18. a 19. století.

Požadovaná úroveň studentů

všechny úrovně

Maximální počet studentů

15

Aktivní účastníci – Loutna & romantická kytara

  1. Lukas Sosnovec
  2. Jan Diviš
  3. Ivo Jančík
  4. Pavel Konrád
  5. Petr Nejedlý
  6. Alicja Janusz
  7. Kristýna Mixová
  8. Milan Gabriel
  9. Kristina Vonková
  10. Jiří Skoček
  11. Danuše Pospíšilová
  12. Ivana Michalovičová