Marek Štryncl
Sbor
obtiznost_lektora


Dirigent, violoncellista, sbormistr a skladatel Marek Štryncl (1974, Jablonec n.N) zastával již během studia na konzervatoři v Teplicích funkci koncertního mistra Severočeské filharmonie. Absolvoval pražskou Akademii múzických umění v oboru dirigování (2002) a studoval violoncello na Dresdner Akademie für alte Musik. Zároveň se zúčastnil mnoha kurzů zaměřených na stylovou interpretaci (Chinon, Mainz, Basel, Valtice…)

Jako dirigent a sbormistr spolupracuje s význačnými komorními a symfonickými orchestry, sbory, ansámbly a sólisty (např. Magdaléna Kožená, Phillipe Jaroussky, The New Israeli Vocal Ensemble, Boni Pueri, Orlando Consort, Pražský komorní sbor, Les Musiciens du Paradis, Pražská komorní filharmonie…). Jeho repertoár zahrnuje tvorbu od raného baroka až po romantismus a soudobé skladby. (…)

VÍCE O MARKU ŠTRYNCLOVI

Další informace o lektorovi můžete najít na

Marek Štryncl
Musica Florea

 

O třidě

Letos si sbor zazpívá jedno z nejkrásnějších českých děl na poli duchovní hudby z poloviny 18. století. Bude jím STABAT MATER od Františka Tůmy (1704 – 1774). Zajisté ke sboru přidáme varhany se smyčcovými basovými nástroji. A pokud budou k dispozici dobří „ansámblisté“, pak si budeme moci dovolit některé kratší části zazpívat sólově, aby vynikla výrazová pestrost tohoto díla. Tedy tak, jak si to skladatel zřejmě přál.

V závěrečném představení s tématem „Válka a mír“ se sbor předvede minimálně ve dvou brilantních sborových áriích z oper G. F. Handela.

Požadovaná úroveň studentů

všechny úrovně

Maximální počet studentů

neomezeno

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina