Lukáš Vendl
Hudební improvizace
obtiznost_lektora


MgA. Lukáš Vendl, Ph.D. absolvoval po maturitě na gymnáziu obor varhany ve třídě Prof. Jana Hory na Konzervatoři v Praze. V roce 2003 zakončil studium u Doc. Jaroslava Tůmy na pražské HAMU. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů pod vedením vynikajících světových varhaníků (např. Martina Sandera, Haralda Vogela) i cembalistů (Helmut Franke). Studoval také na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku pod vedením Prof. Wolfganga Zerera. Tématem jeho disertační práce je hudební teorie 17. a 18. stol. se zaměřením na tvorbu pro klávesové nástroje. Získal ocenění na několika domácích i zahraničních interpretačních soutěžích. Jako kantor působí v Českobratrské evangelické církvi, je varhaníkem chrámu U Salvátora v Praze. (…)

VÍCE O LUKÁŠI VENDLOVI

O třidě

Improvizace – dobrodružství a adrenalin, nebo řemeslo? Je možné se naučit improvizovat? Je těžké improvizovat ve starém slohu? Zábavná relaxace i poučení o základech kontrapunktu a praktické barokní harmonii, klauzulích nebo dispositiu. Pro všechny, kteří nechtějí jen hrát či zpívat z not.

Požadovaná úroveň studentů

ZUŠ dokončený 1. cyklus na nástroj, nebo schopnost zpěvu z not v pěveckém sboru, pro pokročilé bude zřízena speciální skupina. Ladění bude a´=415Hz

Maximální počet studentů

30

Vyučovací jazyky

čeština, angličtina, němčina