Julie Braná
Zobcová flétna
obtiznost_lektora


Julie Braná vystudovala obor příčná flétna na plzeňské konzervatoři. V roce 2001 získala magisterský diplom s vyznamenáním v oboru hra na zobcovou flétnu pod vedením prof. P. Holtslaga na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku (Německo). Studium zde úspěšně ukončila v roce 2004 koncertním certifikátem s vyznamenáním.

Věnuje se též hře na barokní a klasicistní příčnou flétnu, kterou v letech 2001-2003 studovala na Hochschule für Künste v Brémách (Německo) u prof. M. Roota. Během studií absolvovala mistrovské interpretační kurzy v Čechách i v zahraničí u předních světových interpretů hry na zobcovou a barokní příčnou flétnu, jako např. P. Holtslag, M. Verbruggen, P. Steenhoven, B. Kuijken, W. Hazelzet

Od roku 2003 vyučuje obor zobcová flétna na Konzervatoři v Plzni a profesorkou tohoto oboru je též od roku 2006 na Pražské konzervatoři, kde se tento rok pod jejím vedením otevírá nový obor hra na barokní příčnou flétnu.

Julie Braná vystupuje s cembalistkou Editou Keglerovou, dále s plzeňským triem zobcových fléten Tre Fontane. Vystupuje a nahrává jako člen či sólista významných souborů a orchestrů zabývajících se interpretací staré hudby v Čechách a to především v Collegiu 1704 pod vedením Václava Lukse a pravidelně hostuje v dalších souborech: Collegium Marianum, Musica Florea, Ensemble Inégal, Baroco sempre giovanne.

Od roku 2016 vystupuje jako sólistka a 1. flétnistka s velice známým německým orchestrem Concerto Köln a spolupracuje i s dalšími zahraničními orchestry např. Akademie für alte Musik Berlin či Dresdner Barockorchester..

Navrhovaný repertoár

literatura pro zobcovou flétnu ca.1600-1750

možnost komorní hry – účastník si nejlépe připraví předem notový materiál, ale možnost výběru literatury i na místě.

Požadovaná úroveň studentů

středně pokročilí až pokročilí

Maximální počet studentů

9

Vyučovací jazyky

čeština, němčina