Beatriz Lafont
Sólový zpěv
obtiznost_lektora


Beatriz Lafont se narodila ve Valencii, kde také studovala hru na kytaru a zpěv na Conservatorio Profesional de Música de Valencia. V roce 2002 zde získala druhou cenu v kategorii “bakalář”; dále pokračovala ve studiu na Conservatorio Superior de Música Joaquín Rodrigo de Valencia. Roku 2006 tu získala třetí cenu v kategorii “komorní hudba”, cenu publika a cenu pro nejlepšího valencijského účastníka v kytarové soutěži V Certamen Internacional of Guitar Luys Milán Vila de l´Olleria.

Poté co získala stipendium Instituto Valenciano de la Música (Generalitat Valenciana), které jí umožnilo pokračovat ve studiu, odešla do Nizozemí, kde získala na Královské konzervatoři v Haagu titul magistra v oboru interpretace starší vokální hudby. Specializovala se na italskou raně barokní tvorbu, dobovou interpretační praxi a zpěv, učila se doprovázet se sama na teorbu.

VÍCE O BEATRIZ

O třidě

Třída je zaměřena na sólový vokální repertoár raně barokní italské hudby. Do něj patří díla skladatelů, jako jsou Giulio Caccini („Le Nuove Musiche“ a „Nuove Musiche e nuova maniera di scriverle“), Girolamo Frescobaldi, Claudio Monteverdi, Jacopo Peri, Sigismondo D´India, Barbara Strozzi či Francesca Caccini.

Ve třídě se dále bude pracovat na sólovém vokálním repertoáru hudby renesance a baroka, především anglické a španělské provenience, jejíž rozkvět se odráží mimo jiné v díle následujících skladatelů: John Dowland, Robert Johnson, Henry Purcell, Luis de Milán, Luis de Narvaez, José Marín, Juan Hidalgo či Sebastián Durón.

Požadovaná úroveň studentů

studenti zpěvu, profesionální zpěváci

Maximální počet studentů

10

Vyučovací jazyky

španělština, angličtina, italština