Vítejte na stránkách Mezinárodní letní školy staré hudby ve Valticích

25 let ve Valticích!

Letošní XXV. ročník přináší řadu novinek, kterými se snažíme reagovat na Vaše podněty a kurzy obohatit a zpestřit. Vůbec poprvé se ve Valticích setkáme se pěti lektory: Julií Hassler z Francie (zpěv, ornamentika), Róbertem Šebestou ze Slovenska (klarinet, basetový roh), Alenou Hönigovou (cembalo), Martinou Bernáškovou (příčná flétna) a Dianou Scrivener z Británie (renesanční tanec). Znova s námi bude Dorothée Wortelboer (tance baroka a renesance) – a znova se také otevře třída barokního herectví, kterou opět povede Lorenzo Charoy. Interpretaci hudby středověku a renesance bude po delší pauze opět vyučovat Corina Marti (zobcové flétny, klávesové nástroje) a vrací se k nám i Irena Troupová (sólový zpěv). Jako lektor houslové třídy se do Valtic vrátí Gunar Letzbor a třídu sólové zobcové flétny povede Gábor Prehoffer. Gregoriánskému chorálu se bude se svou třídou věnovat Jiří Hodina, kancionálové tvorbě Michael Pospíšil. Milovníci madrigalů jsou očekáváni ve třídě Poppy Holden a Lukáše Vendla. Zpěváci ani instrumentalisté by si neměli nechat ujít možnost pracovat v barokním orchestru (Marek Štryncl) a sborech (Marek Štryncl, Robert Hugo). Na své studenty se ovšem těší i všichni ostatní lektoři! [více o letní škole]
Elektronická přihláška »

Aktuální informace


Omlouváme se za zpoždění aktualizace webu. S ohledem na některé významné změny týkající se letošní MLŠSH jsme byli nuceni počkat na řadu nových informací. Předpokládáme, že do konce týdne bude vše jasné.

26. ročník MLŠSH se bude konat v termínu 5. - 13. 7. 2014!


Noty do třídy Coriny Marti stahujte zde


Marek Niweidzial bohužel ze zdravotních důvodů nemůže do Valtic přijet. Jeho třídu převezme paní Malgorzata Józefowska z Polska.


Pozdrav od Helmuta Frankeho najdete zde


Třída klasicistního klarinetu a basetového rohu Róberta Šebesty byla pro nedostatek zájmu zrušena.


Nezapomeňte s sebou vzít stojánky na noty, poznámkové bloky, notový papír, tužky a gumy!


Upozorňujeme, že třídy Ireny Troupové, Františka Dofka, Julie Hassler a Gunara Letzbora jsou již plné!


Prohlédněte si fotografie z ročníku 2012. Pokud se chcete podělit o své fotografie, pošlete odkaz na martinsmid(zavináč)volny.cz. Přidáme jej do naší galerie.


S Nancy Hadden se letos bohužel nesetkáme, zranila si ruku. Srdečně ji zdravíme, přejeme jí brzké uzdravení a těšíme se příště... Místo ní se letos flétnové třídy ujme vynikající flétnistka a pedagog, Martina Bernášková ze Slovenska.


(c) Společnost pro starou hudbu (ČR) – webmaster: Martin Šmíd (martinsmid(zavináč)volny.cz)