O Brianu Wrightovi

Brian Wright je absolventem londýnské Trinity College of Music; nástrojovou hru studoval u A. Rooleye, A. Kramerové a M. Jesseta, skladbu u A. Gilberta.

Jako interpret i lektor koncertoval a působil v USA (hudební centrum při Cornell University), po celé Evropě i na Dálném Východě (Itálie, Španělsko, Belgie, Ukrajina, Čína…). Doma i v cizině pořídil řadu rozhlasových a televizních nahrávek, s J. Griffetem natočil CD původních písní ke hrám W. Shakespeara. Mezi jeho pedagogické zájmy patří sólová renesanční a barokní loutna a hra Dowlanda, Bacha a Weisse na moderní klasickou kytaru. Zajímá se také o hru kytarové hudby raného 19. století na původní nástroje.

Od roku 1992 vyučuje loutnu a romantickou kytaru na Mezinárodní letní škole staré hudby ve Valticích a v roce 2003 o svých hudebních aktivitách v ČR natáčel pro Českou televizi.

Brian Wright patří mezi nejvýznamnější současné loutnisty/skladatele. Jeho kompozice a aranže zazněly z rukou nejpřednějších loutnistů a kytaristů po celém světě.