Peter Holtslag
Ansámblová hra
Zobcová flétna
obtiznost_lektora


Petr Holtslag (*1957 v Amsterodamu) ukončil studium hry na zobcovou flétnu na Sweelinck Conservatorium ve svém rodném městě “cum laude” v roce 1980; jeho hlavním zdrojem inspirace byla hra Franse Brüggena. Jako vyhledávaný hráč na zobcovou a příčnou flétnu, který se věnuje staršímu i soudobému repertoáru, projel celý svět. Spolupracoval s řadou významných hudebníků (Gustav Leonhardt, William Christie, Roy Goodman) a souborů (The English Concert, The Orchestra of the 18th Century, Akademie für Alte Musik Berlin, La Fontegara Amsterdam, Trio Noname). Nahrával pro rozhlasové stanice po celém světě (ABC Sydney, National Radio USA, WDR Köln, NOS Holland, New Zealand Radio, BBC London, ad.), vystupoval na velkých festivalech v nejvýznamnějších kulturních metropolích Evropy (Utrecht, Londýn, Lisabon, Paříž, Berlín, Bilbao. Kodaň).

(…)

VÍCE O LEKTOROVI

Další informace o lektorovi můžete najít na

Peter Holtslag

O třidě

Důležité – je vyžadována přítomnost všech studentů na všech dopoledních hodinách.

Navrhovaný repertoár

sólové skladby (např. Telemannovy Fantazie; J. S. Bach – Partita a moll BWV 1013; sólové skladby C. P. E. Bacha; J.-M. Hotteterre: Préludes; Van Eyck)

duety (renesanční – např. Morley, Giamberti, Lassus; barokní – Telemann, Hotteterre)

tria (např. Mattheson, Boismortier)

Pokud máte zájem o účast v odpoledních třídách komorní hry, přineste si koncerty (včetně všech smyčcových partů, prosím) – doporučený repertoár zahrnuje například Telemannovu Suitu a moll či Koncert C dur, Naudotův Koncert G dur či Sammartiniho Koncert F dur.

Požadovaná úroveň studentů

Profesionálové nebo budoucí studenti hudby

Maximální počet studentů

Ansámblová hra: 20 / Zobcová flétna: 8

Vyučovací jazyky

nizozemština, angličtina, němčina, francouzština